29 Colette En nu? Ada wordt afgesloten van gas, elektriciteit en water leiding. Wilma, afgesloten van telefoon heeft ƒ170,- per maand om van te leven. Zelf zijn ze er niets mee opgeschoten, niets met de tranen in de ogen van Joop den Uylniets met hun kapotte voeten. Wél zijn wij enorm trots, maar daar krijg je geen brood mee op de plank centrum opgericht moet worden, waar zaken bestudeerd en uitge werkt moeten worden, waar infor matie verzameld wordt, doorge speeld etc. Dit idee werd door de Tilburgse bijstandsvrouwen mee naar het Landelijk Overleg genomen. Tijdens de conferentie van bijstandsvrouwen in Dalfsen, bij Zwolle is dit idee een eigen leven gaan leiden. Het eerste gesprek hierover met de heer Hendriks van Sociale Zaken is al geweest en onder de naam ’landelijk steunpunt' is het in eerste instantie positief ont vangen. Zowel de W.A.O.-ers als de langdurig werkelozen zul len eventueel zo’n steunpunt krijgen Of we Tilburg kunnen voordragen als plaats voor zo'n steunpunt daarover zullen we op 1 januari vergaderen. Bijna alle tilburg se bijstandsvrouwen hebben op het moment de handen vol aan praktijkgevallen. Sommige vrou wen zijn een spreekuur begonnen wat storm loopt, andere kregen zonder dat al menden op de stoep. De bijstandsvrouwen van buurt ♦Trouwlaan' en 'De Hazelaar’ zijn al druk in de weer geweest met de woonlastencaravaan Intussen liep onze tilburgse bij standsvrouw, Wilma van de Burg met Ada uit Vlissingen vanaf die plaats, honderden kilometers naar Den Haag. Ze wilden met deze tocht zeggen dat niet zij maar De Graaf hartstikke gek is. Volgens Jos Donkers, een rotterdamse bij standsvrouw, was het echt een wanhoopsdaad van deze vrouwen en was het eigenlijk onverantwoord dat deze vrouwen zolang alleen hadden gelopen. De Vara-bus die hen zou vergezellen liet het af weten. Ze waren niet voorbereid, droegen geleende schoenen en vol gens Jos heeft ze de uitgeputte vrouwen letterlijk aan de delfse bijstandsvrouwen overgedragen. Zo moe was Wilma dat ze in Den Haag aangekomen Den Uyl voor De Graaf aanzag en hem haar schoenen in het gezicht smeet. Den Uyl, duidelijk aangedaan bracht de vrouwen naar De Graaf. Daar kre gen de dodelijk vermoeide vrouwen koffie. Maar wel dat De Graaf als eerste eventjes zijn koffie pakte en Jean Pierre, het 7-ja rig zoontje van Wilma gooide er ook nog zijn bekertje limonade om In Dalfsen hebben we het allemaal gehoord, via de rddio hoorden we Felix Meurders van de Vara elke dag verslag uitbrengen en hij snapte er niets van. "De Graaf krijgt toch ook maar van alles op bezoek" raaskalde hij, en via de telefoon hoorden we hoe het op de brug in Zeeland, toen ze van het ene naar het andere ei land naar het andere liepen, zo hard waaide dat het verboden was daar te lopen. Hoe ze weigerden in de politie auto te stappen, hoe ze de brug met politie escorte zijn over gelopen. We hoorden daar ook hoe moe ze waren, dat het hun niets meer kon schelen ƒ400,- wel of niet erbij, Ze wisten nog maar één ding: We moeten er komen’. Tilburgse bijstandsvrou wen en mensen van de Sociale Dienst ‘hebben ze met span doeken en bloemen in Den Haag opgewacht

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 31