BIJSTANDSVROUWEN IN AKTIE leren budgetteren lopen naar den haag 28 slecht gezongen om we Op 22 januari hadden we een forum met de heren politici. Flip Buurmeyer was er van de P.v.d.A., Robin Linschoten van de V.V.D. en Jeltien Kraayenveld schitterde door afwezigheid, zonder bericht was deze vertegenwoordigster van het C.D.A. weggebleven, maar Miet Puyenbroeck was gelukkig bereid haar plaats in te nemen. We had den opruiende forumstellingen ge kozen. Enerzijds om de discussie aan te wakkeren, anderzijds om de sociale controle, die bijstands- gerechtigen ten deel valt, te hekelen. Eerste stelling: We hebben een goede beurt nodig, ƒ400,- erbij. Tweede stelling: We mogen geen goede beurt hebben. Ver doorgedacht is dat de kon- sekwentie van de werking van het controleapparaat Derde en laatste stelling: We moeten onze beurt voorbij laten gaan en daarmee doelden we op de toekomst die potdicht zit door de, voor ons zo slechte arbeids markt, de knullige bijverdienst- regeling en het verbod op hoger en universitair onderwijs. Tenslotte hadden we ook onszelf een goede beurt gegeven. Overal hadden we sjieke kleren, sieraden en schoenen geleend. Voor sommi gen van ons was het jaren gele den dat ze zó hadden rondgelopen, we voelden ons er bijna feeste lijk onder. Dat laatste kwam helemaal niet over. Stel je voor de P.S.P. diende een motie in, tijdens de begrotingsdebatten hier in Tilburg, waarin ze vroe gen om ƒ70.000,- waarmee bij standsvrouwen, bijstandsvrouwen konden leren te budgetteren’. Alsof we dat niet kunnen en als of er rond te komen is van een inkomen van ƒ1302,35 per maand! Vanuit een onverwachte hoek wordt dit regime ondersteunt. Het gaat er niet om wat je overhoudt maar wat je in moet leveren, aldus Robin Linschoten in de wandel gangen van het vrouwenhuis. In november hadden we een forum discussie met de G.S.D. en C.R.M., het platform van bijstandsvrouwen met de Sociale Dienst is daar een vervolg op. De eerste keer dat we bij elkaar kwamen begon al met een rel. Een bijstandsvrouw kwam bin nen, ze was de laatste, alle andere mensen, het moeten er der tig geweest zijn,zza<ten op de prachtige stoelen onder het genot van een geurig kopje koffie ge dempt de laatste nieuwtjes uit te wisselen. Alles binnen dit gebouw is smaakvol en ademt de sfeer van welvaart uit. De vrouw die bin nenkwam zong een lied over de jas die versleten was en de jas die ze binnenste buiten op tafel smeet was inderdaad tot de draad toe versleten. De jas werd gevolgd door een afschrift van de giro; diep in het rood, zojuist die morgen ontvangen’. Ik heb slecht gezongen, zei ze, want ik krijg geen nieuwe jas. Het haalt niets uit om daar netjes te gaan zitten, wij krijgen er geen cent meer Er viel een ijselijke stilte toen ze vertrok. De keer daarop zijn naar de Hazelaar geweest en in april komt het platform in het Vogeltje samen. Tijdens de carnavalsoptocht zijn we met een aantal mensen bij el kaar gaan zitten, mensen op de hoogte van de politiek, aktie voeren etc. We spraken erover hoe het nu verder moest. Als belangerijkste punt kwam daaruit naar voren, dat een landelijk voorlichtings-

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 30