25 Kiekie Op 25 febr. konden we onze sub sidie aanvraag, vergezeld van een werkplan (in het kort iets over de voorbereiding en de op zet van 8 maart) en een gespe cificeerde begroting, opsturen aan het college van B en W. Voorlopig is er dan wat de fi nanciële kant van de zaak betreft niets te doen. Behalve dan bon netjes vragen voor elke cent die je uitgeeft. en de werkelijke kosten 2e ko lom) naast elkaar heb gezet. Afwerking van het financiële ge deelte. Ik zou het willen. Maar.,..via een telefoontje met Dhr. Zaat, ambtenaar van de afdeling soc. kult.zaken heb ik begrepen dat onze subsidieaanvraag té laat is ingediend. In het inmiddels vaak genoemde art.26 staat dat de aan vraag uiterlijk 3 maanden voor- ingediend vóór 8 dec. Als het feest allang ten einde is, de diskussie over ekonomie- se zelfstandigheid niet meer hét gesprek van de dag is, en nieuwe initiatieven op stapel staan, is de centenkwestie nog een klus van betekenis. We hebben dan wel subsidie aan gevraagd én een begroting inge diend, maar we krijgen geen geld zolang de afrekening niet binnen is. Volgens art.26 moet dit bin nen twee maanden gebeuren. Wat zijn de werkelijke kosten geweest? De jacht op bonnen is geopend. Niet alleen om te wéten wat er uitgegeven is maar ook om te ver antwoorden aan de gemeente dat het uitgegeven is. Zo gauw alle bonnen «n rekening en binnen zijn is het alleen een kwestie van tellen. Dat is inmiddels gebeurd. De af rekening plus een verslag van de dag zijn onderweg naar het kolle ge van B&W. Zijn we er nu dat met de aktiviteiten een be gin wordt gemaakt had moeten worden; 1982 dus. Hij vond ook dat we dat hadden kunnen doen omdat we toch een jaar vantevoren wisten dat het 8 maart zou zijn. Dat is zo, maar daarmee is er nog geen 8 maart-komitee Dit jaar iö de aanzet tot de or ganisatie van 8 maart gegeven door de redaktie van de Vrouwen krant. Was het begin eind decem ber Wie weet wie volgend jaar het i- nitiatief neemt. In ieder geval proberen we de subsidie-moeilijkheden te onder vangen door nu al in de begro ting van het Vrouwencentrum 8 maart ’84 op te nemen. Voor ’83 geen oplossing. In een begeleidende brief bij de afrekening van 8 mrt. hebben we duidelijk gemaakt waarom we niet in staat waren vóór 8 dec. '82 onze subsidie-aanvraag in te dienen. Tevens hebben we dit aan de leden van de Sociaal (Culture le Raad en de Emancipatie-kommis- sie laten weten. Of het iets helpt...? In ieder geval laten we het er niet bij zitten, want hier is voor de zoveelste maal een richt lijn van de gemeente die niet aansluit bij onze manier van wer ken

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 27