24 Subsidie aanvragen: Hoe gaat dat nou? Zodra we in grote lijnen de opzet van de dag op papier hebben, we in staat een begroting op te stellen. Een aantal bedragen zijn al bekend zoals huur, kinderopvang en de huur van de geluidsinstallatie, de andere bedragen zijn schattingen Zie aan het eind van dit artikel waar ik de begroting 1e kolom) ind-ienen. We zullen moeten zoe ken naar andere mogelijkheden. Op blz. 12 art. 26 vinden we wat we nodig hebben: "Subsidie ten behoeve van experimentele, inci dentele en/of nieuwe aktivïtei- ten". De enige mogelijkheid om óp korte termijn subsidie aan te vragen In dat artikel vinden we echter een beperking; de subsidie is alleen aan te vragen voor deugd en Jongerenwerk, Kindercentra en Sociaal-Kulturele Aktivitei- ten. Maaris 8 maart niet een incidentele sociaal-kultu- rele aktiviteit? De subsidie- bron is gevonden! Ook hiervoor geeft de nota een aantal handvaten. In art. 26 staat: "De aanvraag dient ver gezeld te gaan van een gespeci ficeerde begroting met toelich ting en een werkplan". Het maken van een begroting is onze eerste zorg: Wat schatten wij dat de dag gaat kosten? In art. 30 blz. 13 e.v. vinden we een aantal kostensoorten die we in de begroting op kunnen nemen 1. Personeelskosten (voor 8 maart niet van toepassing) 2. Huisvestingskosten (waaronder huur 3. Organisatiekosten. 4. Kosten van aktiviteiten Zó en dan nu: het financiële ge deelte. ’(iet doorbladeren, vrou wen, het hoort erbij. In een wereld waar alles om geld draait, kunnen we niets of bijna niets doen zonder poen. Zo’n dag als 8 maart kost onge veer ƒ2600,-. Hoe komen we aan dat bedrag? Wie gaat dat betalen? Ons laten sponsoren? Een bank tillen? Een rijke dame versieren? Het lijkt me iets teveel romp slomp. Subsidie aanvragen is een eenvoudiger oplossing. Nadeel hiervan is dat we alles voor moeten schieten én we achteraf pas te horen krijgen of onze aan vraag goedgekeurd wordt. Op basis van de ervaring met 8 maart ’81, waar de subsidie toegekend werd, leek het laatste bezwaar zo goed als weg te zijn. Maar.... we hebben het nog niet. Wachten dus, misschien dat we straks toch nog met de pet rond moeten. 2. Het indienen van de subsidie aanvraag Als we uit de bovengenoemde moge lijkheden om aan geld te komen, de meest gangbare kiezen, sub sidie aanvragen, dan zijn er een paar stappen te zetten: 1 Nagaan uit welk potje subsidie is te halen 2. Aanvraag indienen 3. Afwerking van het financiële gedeelte 1Uit welk potje valt wat te halen? Om dat uit te zoeken pakken we de nota: "Subsidie verordening spe cifiek welzijn" van de gemeente Tilburg erbij (Deze nota is o.a. op het Vrouwencentrum aanwezig) Bij 8 maart is het probleem dat we te laat zijn. Normaal moet je voor een aktiviteit ruim een jaar van te voren een aanvraag l de ontgoocheling

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 26