23 Gedeelde verantwoordelijkheid. Roos Römer affiche maakt. En Coby die rustig en duidelijk aanwezig is. Ik was soms verbaasd over hoe aktief en inventief vrouwen zijn.Soms had ik verwacht,dat iets niet zou lukken en dan was er weer iemand keihard in de weer geweest en was de zaak rond Dat geeft een prima gevoel. Voor zo’n groep wil ik dan ook nog wat harder aan de slag, merkte ik bij mezelf. Uitganspunt is wat iedereen kan. Scheppen van een kreatieve sfeer. Konkrete feiten zijn even belangrijk als gevoelens. Naar mijn gevoel hebben we dat voldoende waargemaakt. Onderliggende irritaties hebben de voortgang niet belemmerd. Samenvattend heb ik een tevreden gevoel over hoe we samen die klus geklaard hebben. Ik heb sommige vrouwen heel erg leren waarderen. Dat onze samenwerking een bijzondere was blijkt ook uit de moeite die we hadden met het afscheid nemen van het komité. Na de terugblik op hoe het was gegaan moesten sommige vrouwen eerder weg. De overblijfsters voelden zich meer en meer ver laten; 't is nu echt afgelopen. Weer hebben we ervaren dat afscheid nemen van iets waarde vols pijn doet. Iedere vrouw had eigen taken en verantwoordelijkheden op zich genomen.En terwijl we elke week alle afspraken nog eens naliepen uit vrees, dat iemand dingen liet liggen, bleek onze angst onge grond Ook de inhoudelijke en praktiese taken waren over alle vrouwen verdeeld Ik weet niet hoe het allemaal zo kon, maar er was een sfeer, waar in elke vrouw een eigen inbreng nadOndanks de verschillen en dat we elkaar niet allemaal goed ken nen was er onderling vertrouwen en kwamen er veel talenten en deskundigheden naar boven. Lydia met haar goed doortimmerd verhaal.Elly met de uitwerking van de sociale wetgeving, die ze pas op 8 maart af kon hebben. Colette, die met ontzettend veel kunst en vliegwerk toch nog voor het kleine podium gezorgd heeft. Zij was het ook die ons met de neus op de onderlinge verschillen geduwd heeft. En die ervoor zorgde dat de gevoelens daar over niet onder tafel bleven. Ilse, die voor de video zorgde, Trudy die zich de pleuris ge werkt heeft voor levende muziek 's-avonds Mieke, die met een aandacht vragend kind op de vergadering, toch bleef komen, meedenken en doen Ria die zoveel enthousiasme en betrokkenheid liet zien. Maria, die kalm erbij zat en haar dingen inbracht als dat nodig was. Toos, die het allemaal soms eng vond, maar die mij een heel hel dere kritiek op mijn inleiding gaf en die, hoewel ze maar enke le keren op de vergadering er bij kon zijn, toch haar prima verhaal op 8 maart hield. Zij was het ook die de lesbiese meiden in haar verhaal noemde, terwijl de andere potten in het comité, waaronder ik, haarzelf niet als zodanig inbrachten. Kiekie, die heel veel onder steunend werk op haar nam voor de voorbereiding en die bij de evaluatie heel eerlijk uitkwam voor haar kritiek op mij. Carla, die onder een ontzettende werkdruk toch een prima uitwer king van de geschiedenis van 8 maart inbrengt en een tof

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 25