vertrouwen, kundigheid, verschillen en inzet 21 belangrijke principes Werken aan iets wat je leuk belangrijk vindt. Eigen initiatief staat voorop. mijn verwachtingen vooraf Welke principes vind ik belangrijk en hoe kwamen ze tot uiting in on ze samenwerking Kiekie heeft me gevraagd om iets over onze samenwerking als 8 maart komité op papier te zetten. Dat lijkt me terugkijkend een leuke afsluiting van mijn aandeel. Om te beginnen stel ik voorop dat dit mijn persoonlijke kijk op het proces is waarin de orga nisatie en uitvoering op poten werd gezet. Andere vrouwen zou den wellicht een heel ander ver haal schrijven. Beïnvloed word ik o.a. door mijn ervaring in de voorbereiding van 8 maart twee jaar geleden. Ik kende een aantal valluiken waar ik mezelf en de andere leden van de groep en ook de deelneemsters voor wilde behoeden. Hierin nad ik maatjes in Ria en Mieke, net als ik oude 8 maart fans Dat ik zin had in de voorberei ding van 8 maart weet je al. En als ik zo op onze steeds groeiende proep terugkijk, dan was dat bij ons allen zo. We begonnen met zes en eindigden met haar dertienen. De opkomst was, voorzover drukke werkzaam heden elders de vrouwen niet be letten, telkens groot. Als er taken te verdelen waren hoefde er maar een keer gevraagd te worden. Wat mezelf betreft had ik me voorgenomen om geen tijd te verdoen met bijv, af te wachten wie begint, maar zelf een start te maken. Ik ken de frustraties van iemand van wie de ene vindt dat ik teveel zeg en anderen die wachten totdat ik maar weer begin. Deze keer wilde ik gewoon doen wat ik kon en als het niet goed was, zou het wel blijken. Deze opstelling was bevrijdend voor mij, en heeft met cte vlotte inbreng van alle vrouwen onze samenwerking in die korte tijd vruchtbaar doen zijn. Voor dat ik inga op hoe we heb ben samengewerkt eerst iets over mijn motivatie om mee te doen en wat ik er voor mezelf uit wilde halen. Ik vind het leuk om 8 maart te organiseren, omdat vrouwen uit verschillende groepen elkaar vinden en het een stimulans voor mijn individuele en onze Til- burgse vrouwenstrijd is. In het samen werken aan een afgebakend projekt leer Ik bekende en nieuwe vrouwen toch veel beter kennen. Dat vind ik inspirerend en naast mijn af en toe be lastende werk had ik zin in een nieuwe kick. Bovendien had ik het vertrouwen, dat ik ideeën en ervaring te brengen had, in de groep en op 8 maart. Zo ben ik eraan begonnen. de samenwerking I

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 23