1 verslag diskussiegroep 7^ 20 ons Ekstra attraktie: de foto’s zijn klaar en kunnen dan bijbesteld worden. Op donderdagavond 19 mei, Tijd: 20.00-22.30 uur, Plaats: Vrouwencentrum. Als voortzetting van de diskussie van 8 maart. Voor alle vrouwen die na 8 maart of na het lezen van deze krant verder willen gaan met de diskus sie en de strijd voor ekonomiese zelfstandigheid THEMA-AVOND EKONOMIESE ZELFSTANDIGHEID Op 8 maart hebben we dus in klei nere groepen gepraat over "ekono- mische zelfstandigheid voor vrouwen" In eerste instantie hebben we in onze groep over onze eigen (on) zelfstandigheid gepraat: het sho- keert me toch steeds weer om be paalde verhalen te horen. Maar we hebben ook geprobeerd of we iets wisten dat boven indivi duele oplossingen uitgaat. Twee voorstellen werden daarbij ge opperd, die ik zeker de moeite waard vind om uit te werken. 1. Iets wat het gevolg is van ons geïsoleerd zijn is het feit dat iedere vrouw steeds weer dezelfde dingen moet op zoeken: langs welke weg moet je wat bereiken? Daarom vroegen we ons af of het niet mogelijk was er voor te zorgen dat die informatie er gens bereikbaar voor iedere vrouw bij elkaar ligt of te vinden is. Zo werd het voorstel gedaan om een spreekuur te organiseren, waar iemand van de juridische EHBO zou zitten, die kan uit leggen hoe je moet handelen en waartegen je in beroep kunt gaan b.v. 2. Een andere belangrijke vraag was of er iemand was die wist of er ergens ideeën lagen over hoe de overheid dan wel vrouw vriendelijk beleid kan voeren. En daarop aansluitend een voorstel om met een stel vrouwen alle in formatie te verzamelen over voor ons gunstige plannen m.b.t. eko- nomische zelfstandigheid. In zo’n kort bestek is het moei lijk aan te geven hoe je een en ander moet aanpakken. Maar ik heb het idee dat het in ieder geval zaken zijn die belangrijk zijn om uitgevoerd te worden. En ik hoop dan ook dat er vrou wen zijn die zin hebben om hier mee bezig te gaan. Lydia I i 9 I

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 22