euk en nuttig 19 Toen gingen we allemaal op de fiets naar het Vrouwencentrum. Eenmaal binnen werden we wat stil omdat er nog niet zoveel vrouwen waren. Wij hadden een grote drukte verwacht: veel blije vrouwen met kinderen. Maar dat was niet zo. We gingen allemaal aan de grote tafel zit ten, dronken koffie, kochten buttons en spraken over van alles en nog wat. Het was wel leuk om een keer hier te zijn vonden we, alleen jammer dat het zo rustig was! Na anderhalf uur gingen we weer naar huis. Het stencil hebben we nog een keer bij grammatika gebruikt n.l. om alle bijvoeg lijke. naamwoorden te onderstre pen Kortom het was een nuttige en leuke ochtend. Ik schrijf namens een groep vrouwen van het Centrum voor Buitenlandse Vrouwen. Wij leren Nederlands op het Centrum, maar je kunt er o.a. ook naai-, borduur-, zwem-, en typles krijgen. Daarnaast kun je hier in je eigen taal (Turks of Marokkaans) gealfabetiseerd worden Op acht maart hadden wij les. We begonnen met het lezen van het stencil van de Internatio nale Vrouwendag "Ekonomiese Zelfstandigheid voor Vrouwen". De moeilijke woorden werden uitgelegd en besproken zodat we de inhoud goed konden begrijpen. Daarna praatten we over de inhoud. We hebben ook het ge dicht op de achterkant gelezen. Iedereen in de groep was het eens met de opvatting dat vrou- De Volkshogeschool "Noord-Bra- bant" organiseert een zomerkur- sus voor alleenstaande vaders en moeders die - altijd of op bepaalde tijden - alleen voor hun kind (eren) zorgen Datum: 11 juli *83 om 14.00 uur tot vrijdag 15 juli 17.00 uur. De kosten zijn ƒ250,- pp. (ƒ175,- voor wie dat teveel is) Kosten per kind zijn ƒ80,-. Voor het progamma en verdere inlichtingen kun je bellen, het liefst voor de middag naar Evert Helmer of Mieke-Nelie v.d. Heijden, 04242-830B8. standig inkomen. Het gedicht vonden we grappig geschreven

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 21