enpleinpubliek 17 Len zien. (Overigens vond ik de serie voor een avond ais 8 maart wat te lang duren maar dat staat denk ik, los van initiatieven en organisatie 8 Maart is voor mij een heel plezierige dag geweest - goed voorbereid, goed georganiseerd. Ik heb dan ook na het feest met een voldaan gevoel mijn bed opge zocht Ik denk nl. dat zo’n videoband, als de interviews daar goed zou den uitkomen, heel bruikbaar zou zijn bij het werken met groepen enz. De middag was snel voorbij - ik voelde mij prima; had geen be hoefte om naar huis te gaan, dus zijn we met een aantal vrouwen gaan eten. Terug in het centrum waren de voorbereidingen voor het avondfeest in volle gang. Ik was heel blij met het initia tief om boven de mogelijkheid te hebben naar de dia-serie te kij ken over Nicaraqua, met name over vrouwen in Nicaraqua. Ik vind het goed om belangstelling voor vrouwen niet te beperken tot ons eigen kringetje, maar zo breed mogelijk proberen te natuurlijk hebben vrouwen recht op betaald werk, maar getrouwde vrouwen moeten hun baan afstaan voor de jeugd, anders heeft die helemaal geen toekomst meer, ik ben zelfstandig, de man werkt en de vrouw blijft thuis. Dat is altijd zo geweest en dat vind ik goed. Zo denken mijn vijf kinderen er ook over. Als je een goed huwelijk hebt, is dat heel normaal, ik vind huisvrouw een heerlijk beroep, ik ben vrij. Ik zou het huishouden niet op willen geven voor een baan; alleen als je kleine kinderen hebt ben je erg gebonden iedereen moet kunnen werken. Het is moeilijk te bepalen wat keuze is en wat is aangeleerd, een man kan ook het huishouden doen. Nu we al zover zijn zou het jammer zijn als de vrouw weer terug in het huishouden moe t 8 maart ’s ochtends zijn we de straat opgegaan. We hebben inter views afgenomen op de markt van het Burg. v.d. Mortelplein en op de Heuvel, met video-apparatuur en met een kassetterekorder Vragen die we stelden waren o.a.: - weet u wat voor een dag het vandaag is, - vindt u dat vrouwen recht heb ben op betaald werk; ook in de ze krisistijd, - hebben zij evenveel recht als mannen Enkele reakties per samenlevingsvorm heb je recht op een inkomen, dus óf de man óf de vrouw mag een baan hebben, mannen gaan anders met kinderen om, maar vrouwen kunnen best mannenwerk doen. Ik ben wel ja loers op die jongeren, die kun nen gaan en staan waar ze wil len

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 19