een dag die snel voorbij ging 16 Tegen elf uur vertrok ik op die achtste maart via de Heuvel naar het vrouwencentrum. Op het mo ment dat ik op de Heuvel aankwam was Ria in druk gesprek met een groep jonge mannen en vrouwen. Roos had zich daar juist terug getrokken. Zij zag het niet meer zitten. Botte uitspraken en niet openstaan voor andere geluiden., dan kun je je energie beter ge bruiken. Klaar was in druk ge sprek gewikkeld met een andere vrouw. Op dat moment was ik al heel benieuwd naar de video op name Al geruime tijd waren de vrouwen, van het 8 maart komitee bezig met de voorbereidingen. Soms ving je iets op van de plannen: - aansluiten bij het landelijk thema: "ekonomische zelfstan digheid voor vrouwen", een prima idee; - interviews houden op de markt en de Heuvel en die interviews opnemen op video, geweldig goed - het vrouwencentrum heel de morgen open voor koffie-inloop ik hoopte dat daar ruim gebruik van zou worden gemaakt. Op het vrouwencentrum was het heel rustig; de koffiedrinkers waren naar huis en er werden voorbereidingen getroffen voor de middag. "De Imme" had soep en brood gebracht. Tegen half twee begon het op nieuw drukker te worden in het centrum en tegen twee uur was de grote zaal aardig gevuld - het middagprogram kon van start gaan. De manier waarop door de verschillende vrouwen werd ge sproken, vond ik heel plezierig - het waren korte maar duidelij ke verhalen. Dat ekonomische zelfstandigheid voor vrouwen een noodzaak is, werd heel duidelijk door de sprekende verhalen van de vrou wen, die vanuit hun ervaringen vertelden. Die verhalen vond ik een heel goede ondersteuning/ aanvulling op de meer theore tische uiteenzetting. Daarna de discussie in kleine groepjes. Al heel snel zaten we met een aantal vrouwen bij el kaar: vrouwen (studentes) van de Hogeschool, betaald- en onbe- taaldwerkende vrouwen, in leef tijd zeer variërend. Ikzelf had absoluut geen moeite met de spontane wijze waarop de diskussiegroepjes gevormd werden. Bij ons werd er meteen zeer levendig gediskussieerdAlle "hulpstukken" kwamen niet aan bod; ons groepje stond nogal lang stil bij juist die ekonomische zelf standigheid waar bijna ieder van ons andere gevoelens bij had. Ik vond het heel leerzaam, heb het dan ook heel positief ervaren. Na afsluiting, de video. Jammer van het zo goede idee, dat deze video-opnamemet name het geluid, daarbij, tamelijk slecht waren uitgevallen. Iets voor een volgen de keer?! 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 18