IK BEN COBY 14 BIJSTAND Joan Coby Bovendien is de alimentatie voor de vrouw aftrekbaar bij de belastingen. Het verschil wordt dus nog groter. man kind kinderen vrouw 4/8 is ƒ400,-- 2/8 is ƒ200,-- 1/8 is ƒ200,(voor 2 - De man heeft de handen vrij' om een nieuwe toekomst op te bouwen. De vrouw niet. - De man heeft alle kans(óók in de toekomst) om boven bij- standsnivo te komen. De vrouw géén stond dat hij dat bedrag van mijn onkostenvergoeding niet opgegeven had Mijn inkomsten hoeft hij niet op te geven bij zijn inkomsten. Maar omdat ik zijn naam 20 jaar geleden overgenomen heb, wordt er verder niet naar de voornaam ge keken, alleen naar de achternaam. Nu komt dat wel weer goed, maar ik moet wel weer de moeite nemen en tijd om een bezwaarschrift in te dienen. Ik heb een paar weken geleden een voorvalletje meegemaakt, waarmee ik weer eens ondervond niet als een zelfstandig mens beschouwd te worden, maar als aanhangsel door dat ik getrouwd ben. Ik doe vrijwillig werk in de vrouwenbeweging. Soms krijg ik daarvoor een onkostenvergoeding. Om dat een beetje gescheiden te houden van het minimuminkomen van mijn man, laat ik dat storten op mijn eigen gironummer, dat dus op mijn naam staat. Nu kreeg mijn man een brief van de belastingen over 1981, waarin Het inkomen van de vrouw blij ft minimaal, terwijl je een maxi mum aan uitgaven en aktiviteiten hebt Doordat je geen man hebt, moet je ook nog van alles zelf op knappen met de nodige risico’s vandien, die je ook weer geld kosten De alimentatie van de vrouw (in totaal ƒ600,wordt aangevuld tot Bijstandsnivo de man krijgt zijn deel bovenop zijn basiskosten. Vrouw mét twee kinderen ƒ1302,-- Man ƒ1400,--! Ikzelf moet mijn drie kinderen grootbrengen met een honger- loontje van ƒ1302,per maand. Dus delen met vier personen. Mijn ex-man heeft een netto inkomen van ƒ2200,-- per maand. Bijna ƒ1000,-- per maand méér voor hem alleen, dan wij met ons vieren Wat dit voor mijn kinderen betekent, laat zich raden.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 16