meidenstrijd is ook vrouwenstrijd 10 Toos en Maureen. Wat kunnen we ondernemen om het recht op een zelfstandig bestaan óók voor meiden inhoud te kunnen geven? Samenwerken met vrouwen is heel belangrijk. Meidenstrijd is óók vrouwenstrijd Zo kunnen bijvoorbeeld vrouwen meehelpen met het opzetten van meidengroepen. Vrouwen hebben hier al veel langer ervaring mee en hebben veel informatie die meiden kunnen gebruiken. Samen zijn we sterker! Kortom: als je jong bent en je wilt bijvoorbeeld andere mensen leren kennen, je wilt uitgaan, naar een club gaan dan heb je gewoon geen geld daarvoor. Of je moet je hand ophouden bij je ouders, die er de laatste tijd ook alleen maar op achteruit zijn gegaan. Daarnaast geldt nog dat voor veel meiden het als vanzelfsprekend wordt aangenomen dat je als je geen werk hebt mee gaat helpen in het huishouden. Veel meiden laten zich, afge schrikt door alle toestanden, sowieso niet inschrijven bij het arbeidsbureau zodat zij geen recht hebben op een uitkering. (Die je pas krijgt als je ouder bent dan 18, en minstens een half jaar werkloos bent Daarbij worden meiden niet gesti muleerd om voor techniese be roepen te leren. En beroepen die Buitenlandse meiden zitten nog eens in een extra moeilijke po sitie omdat ze afhankelijk zijn van de verblijfsvergunning van hun vader. Buitenlandse meiden, zwarte meiden, meiden met een donkere huidskleur, potten, heb ben vaak nóg minder kansen om aan werk te komen. En natuurlijk zitten we nog steeds met een slechte abortuswet. Meiden moeten zélf kunnen beslis sen of ze wel of geen kinderen willen als typisch "vrouwelijk" worden gezien, zoals bijvoorbeeld in de verpleging of gezondheids zorg, daar komen steeds meer jongens terecht of wordt op be zuinigd. Zo blijft er weinig over voor meiden. Bovendien worden jongens en meiden tegen elkaar uitgespeeld. Als je een (tech- hies) beroep hebt wordt je ver weten dat je een baantje van de jongens afpikt. Wat betekent het thema "recht op een zelfstandig bestaan" nou voor meiden? Als je van school afkomt (en dat geldt dan vooral voor mei den die van de huishoudschool of Mavo afkomen) en je wilt zelfstandig gaan leven waar loop je dan tegen aan? - De RWW-uitkering voor 16-17- jarigen is afgeschaft, je ouders krijgen daarvoor in de plaats kinderbijslag. -Als je dan toch weg wilt dan ben je dus afhankelijk van je ouders. En als je gaat samen wonen van je vriend, want meiden hebben natuurlijk óók te maken met het kostwinnersbeginsel. -Als je dan (toevallig) werk vindt, dan krijg je te weinig geld om van rond te komen. Het minimum jeugdloon is geen vet pot en de minister heeft dan óók nog het plan om de mini mum jeugdlonen, met daaraan gekoppeld de uitkeringen per 1 juli met 10% te verlagen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 12