hoezo, nog geen abonnement 9 een praktijkvoorbeeld loon Elly Pastoors f 1400,— f 1400,— r 1400,— loon dat je vroeger kreeg. Hoe dit precies wordt uitge werkt is nog niet duidelijk. Het zal afhankelijk zijn van je arbeidsverleden, hoe lang je gewerkt hebt en het loon dat je toen verdiende. Nieuw voorstel: basisuitkering f 700,— toeslag max. f 700, als de vrouw geen inkomen heeft. Geen toeslag als de vrouw het min. loon verdient. Hier zien we dus dat de man ge straft wordt voor het feit dat zijn vrouw een betaalde baan heeft. We zien ook dat de vrouw het werk dat ze voor haar eerste f 700,-- doet, eigenlijk voor niets doet. Had ze die baan niet - dan had ze tijd om kleren te maken - dan was die f 700,— zonder werk binnengekomen. Dit lijken mij voldoende redenen om ontzettend kwaad te zijn en naar mogelijkheden te zoeken om deze maatregelen te voorkomen. Samen blijven we ons verzetten. Als de wetten eenmaal aangepast zijn kost het nog veel meer moeite óm ze veranderd te krijgen. Samen moeten we laten horen dat vrouwen mensen zijn die het recht hebben op een zelfstandig bestaan. Een gehuwde vrouw met het mini mumloon wordt werkloos. nu: half jaar WW f 1100, daarna meestal niets meer nieuw voorstel: basisuitkering f 675,geen tweede of derde kom- Een praktijkvoorbeeld Een gehuwde man met het min. wordt werkloos, nu: half jaar WW twee jaar WWV daarna RWW als de vrouw geen inkomen heeft. Hij krijgt niets als de vrouw het min. loon verdient. ponent, tenzij de man minder dan het min. loon verdient. in het nieuwe voorstel krijgt ze na tweeënhalf jaar tenminste ook nog iets. Zo zou ik nog veel meer voorbeel den kunnen geven, maar waarschijn lijk worden we dan alleen maar duize lig van de cijfers. En dat is niet de bedoeling. Kwaad kunnen we zo al wel worden. Want als er gewerkt gaat worden met de nieuwe voorstellen zien we - dat de grootste verschillen gaan optreden voor mannen die een vrouw hebben met een in komen - dat er geen sprake is van achteruitgang als de vrouw geen betaalde baan heeft; - dat bij hogere inkomens de achteruitgang in percentages uitgedrukt minder is dan bij lage inkomens; - dat met de tweede komponent het kostwinnersbeginsel overeind blijft; - dat gehuwd en ongehuwd samen wonen gelijkge'schakeld wordt; - dat houden van gelijk is aan onderhouden

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 11