ingezonden brief. 6 Met naam Mia. Gedurende een korte tijd ben ik mede-redaktielid van de vrouwen krant geweest. Ik wil graag uit leg geven waarom ik in de vrouwenkrant stapte en hoe het kwam dat ik er weer zo snel uit was Augustus 1982, terug van vakantie met nare ervaringen. Ik was één keer lijfelijk aangevallen door een wilde jongenman. Een volsla gen vreemde die mijn rok ver scheurde omdat ik hoerig had gedanst en bovendien' in kleren rondliep die hem volstrekt niet aanstonden. Vandaar een verdiende afstraffing, het recht in eigen handen genomen. De resterende aanvallen waren meer van geeste lijke aard. Ik was teleurgesteld in de man-heid en had behoefte aan begrip, solidariteit, eigen lijk een soort opvang nodig. Samen staan we sterk. Daarbij nog het feit dat ik pas werkeloos was, en met afschuw, angst tegen zeeën van tijd opkeek. Tijd die ik vreesde nooit alleen te kunnen vullen. Dus op naar de vrouwenkrant. Schrijven leek me altijd al iets, graag ook met naam eronder, want waardering, herkenning van tweeden, derden heb ik altijd gedacht nodig te hebben i.p.v. dit in mijzelf te zoeken. Zo begon ik mee te wer ken Vrouwen. Alleen vrouwen. Tot nu toe had ik me buiten mezelf nauwelijks met het fenomeen vrouw beziggehouden. Vrouw in deze maatschappij. Wat betekent dit in het algemeen en wat moet ik e rme e Ik kwam voor mezelf. Ik zocht me zelf. Omdat ik ook vrouw was dacht ik dat dit samen sterk ge voel me zekerheid zou kunnen geven. Ik zocht mijn identiteit als mens, en in de tweede plaats als vrouw bij mensen om me heen i.p.v. bij mijzelf. Nu leef ik hier. Ik mag ermee leren om te gaan. Met maatschap pij, man, vrouw, iedereen, plant dier enzovoort. Ik denk zelf pas iets met, voor anderen te kunnen doen als ik mezelf (steeds) beter ken, en vooral waardeer. Dan kan ik pas om mij heen kijken. Het is niet mijn manier om bewustwording te ver krijgen of te stimuleren door in de vrouwenkrant mee te werken. Ik wil me niet anders gedragen tegen een bepaald bevolkings deel. Er lopen hanen en ander soortige voor mij onbegrijpelijke mannelijke wezens rond, maar deze zijn er ook in aangepaste vrouwelijke vorm. Ik ben anders dan iedereen, en iedereen dan ik. Zij kiezen, hun keuze, hun leven naar hun ideeën. Ik ook. Iemand die mijn ideeën kan be grijpen, er iets in ziet, kan het aannemen, er iets mee doen omdat het aansluit bij hetgene wat hij/zij zelf denkt. Het enigste wat ik denk te kun nen doen is hopen dat alles voor iedereen beter wordt en zelf gewoon doorgaan met dat waarvan ik vind dat het goed voor mij is. Ik voel mij niet meer verantwoordelijk voor wan- mistoestanden in deze wereld. Gelukkig. Iedereen maakt en breekt immers zijn eigen situatie cq. leven. Denk ik almeer. In de vrouwenkrant, de vrouwen beweging werkt(e) men-vanuit zichzelf als vrouw voor vrouw in de maatschappijDat vond ik steeds moeilijker. Ik wilde niet verder in het vrouwzijn. Ik ben mens, ik wil mens zijn. Ik wil geen veroordeling van maatschappijvan leven in man en vrouw.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 8