5 de grens overschreden 1 cï üv voor uwe Corrie I i Daar van A Hieronder volgt een stukje uit het pamflet dat tijdens de heksenverbranding is voorgedragen: i I; De laatste zin was het kommen- taar van een negenjarige zoon van een bijstandsvrouw, die van uit een andere hoek uit de kamer kapitein Haddock citee'rde: "Jullie enige redding is de galg" We moesten het plein veegschoon achterlaten en toen we de asres- ten in zakken deden hadden we het gevoel alsof we een ei gelegd hadden.Vuur zuivert en dit was een prachtig vuur geweest van kerstbomen en duizenden branden de naalden. Maar ook aktievoeren zuivert, deze aktiemaand was een middel tot distantie en ver werking en natuurlijk tot kenbaar maken van onze problematiek aan de massa. De volgende stap is het vinden van een oplossing. Daar over gaan we ons nu dus buigen, Dat het wijzigingen van het totale kapitalistiese systeem in houdt is ook heel duidelijk ge worden. Het zal een herwaardering inhouden van het werk van huis vrouw en arbeider. Want ze zijn er weer, de armen. Er is ekonomiese regressie en we kunnen nog steeds slecht de len. Maar nu zijn het we’l alleen staande vrouwen met kinderen die de armsten zijn. Vrouwen die kun nen vechten, die zich eerst heb ben ontworsteld uit een huwelijk, en zich alleen uitstekend kunnen redden, moeten zich nu ontwors telen van een ander juk, dit maatschappelijk systeem: Vrouwen uit de meest uiteenlopende milieus hebben elkaar gevonden. Haar problemen zijn, met aller lei variaties, identiek en we vechten naast het elkaar. Voornaamste strijdpunt': het ver schil tussen arm en rijk is te groot! Of is het verschil altijd zo groot geweest? Nu is in ieder geval de grens overschreden, je bent op een eiland beland, heb je een paar honderd meer dan is de vaste wal weer bereikt. Het verschil tussen ƒ1300,- en ƒ1800,- per maand is groter dan dat tussen ƒ1800,- en ƒ5000,- per maand. 1700 éénoudergezinnen in Tilburg en 3000 kinderen? Zoveel? Dan krijgen jullie nog minderSamen mogen jullie delen, maar niet met ons CDAers en VVDersl Wij hebben hogescholen en uni- versiteitenmaar niet voor jul lie en jullie kinderen Dans, muziek, toneel, schilderen éat is er voor ons maar niet voor jullie en jullie kinderen. Er zijn krantenmaar niet jullie. Jullie hebben niets te maken met ons beleid. Daar snap pen jullie toch niets We maakten als stoet een dreig ende indruk en kregen woorden naar ons hoofd geslingerd als: "Je moet ze een steen naar d’r kop gooien". "Zoek maar een goeie vent". "Was maar bij kerel gebleven". Een oude vrouw die hoorden waarom we protesteerden, huilde: "Ze dur ven tegenwoordig ook maar alles" De vrouw, gestoken in het mid deleeuws rechterkostuumlas het pamflet voor. Opgemerkt is daarbij: het minimum is berekend op overleven, geen telefoon, geen krant, geen luxe. i

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 7