38 Ik ben een Nederlandse studente Californië. M'n een jaar als huisvrouw te gaan bij een nicht van mij. begin enigzins inzicht mentaliteit sterk en stoer de jongens toch wel niet zijn, en over hoe "pret ty" en lief de meisjes zijn die het helemaal niet bezwaarlijk vinden om de mannen te behagen. Ze doen er dan ook alles voor om er zo knap mogelijk uit te zien, want dat is toch het belangrijk ste? Vraag het maar aan de rekla- me-makers (die dit om de 15 minu ten vertellen tijdens de komme'r- cials op TV). Maar dit is alle maal bekende koek en afgezaagd, en daarom nu over naar onze trots de werkende vrouw. Er zijn twee soorten werkende vrouwende op en top feministe die advokate of dokter is en die genoeg verdient om een hulp in huis te kunnen ne men, en hun secretaresses en ty pistes: de werkende vrouw die zich geen hulp kan veroorloven. Om met de laatstgenoemde te be ginnen, deze vrouwen zie ik over al om me heen, en hun verhalen zijn triest en maken je aan het twijfelen of het echt allemaal wel zo gezond (en ego-versterkend is om er een baantje bij te heb ben. Want deze vrouwen hebben vaak een dubbele baan: Een onder wijzeres: "Wanneer ik eens een weekend weg moet vanwege m’n werk vindt mijn man dit alleen goed wanneer er genoeg eten in huis is in Orville, om hier voor leven ruim drie maanden en en In dit stukje wil ik het een en ander schrijven over "the Ameri can liberated women", en de sti mulans hiertoe was een artikel wat ik vorige week in de krant las: "The woman behind the wo man" Maar laat ik eerst even iets heel duidelijk stellen voor dat er misverstanden ontstaan: Alles wat ik hier schrijf is ge baseerd op wat ik hier om mij heen zie en hoor, zowel in mijn direkte omgeving als in de kran ten, radio en TV. Ik heb nog geen enkel feministisch blad openge slagen of me ingespannen om met feministische groeperingen in kontakt te komen. Het is dus geen grondig onderzoek naar de ware Amerikaanse feministe, maar lou ter en alleen mijn visie over hoe ik er hier op dit moment tegenaan kijk. Verder wil ik er de aan dacht op vestigen dat ik het niet over "The American woman" heb, maar slechts over een deel van de vrouwelijke bevolking, en wel de zgn. feministes, de vrouwen die hun mannen bekonkurreren voor een promotie, de werkende vrouw. Wanneer ik het over de gemiddelde Amerikaanse vrouw zou hebben dan zou er een heel ander verhaal ontstaan, een-helaas-stereotiep verhaal over hoe "handsome", en zit op dit moment studie psychologie heb ik onderbroken babysitter en schoonmaakster door het Ik ben hier nu te krijgen in de Amerikaanse samenleving ■T I de vrouw de vrouw

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 40