we vroegen ons af hoe we bijten van ons af 32 De verantwoordelijke ambtenaar Ignatius Zaat bleek er niet van onder de indruk. Ook een gesprek van Elly v Luyk en Marya Visscher van de emancipatie-kommissie met Wethouder Krosse bracht alleen uitstel en geen afstel. Kan de Gemeente zo haar eigen te rechte voorwaarden met voeten treden? Dat is de schizofrenie van de ene hand die niet weet wat de andere doet. Maar het in januari zonder de deelneemsters bepalen wat voor een thema bveen koffieochtend- groep op dinsdag 25 oktober gaat behandelen, dat kunnen en willen we niet. angst om de subsidie te verlie-- zen is groter dan het gemeen schappelijk ervaren gevoel van samen sta je sterk. Toch kwamen we zover dat we zeiden: als aïle groepen die extra eis weigeren,- dan kan de Gemeente het niet ma ken om iedereen subsidie te wei geren En zo hebben we een gezamenlijk bezwaarschrift ingediend. Wij hebben getracht om zoveel mo gelijk bondgenoten te vinden zo als de emancipatie-kommissiede rijkskonsulentee.a. om de nodige vrijheid van werken te be waren Nadat we de boven globaal ge schetste inschatting gemaakt hadden, hebben we geprobeerd om tot een gezamenlijke strategie te komen. Dat was niet makkelijk. De meeste groepen hebben nog weinig ervaring in subsidieland Je voelt je dan ook alleen te genover de Gemeente staan. De ook daadwerkelijk emancipatories werken. Dat wil zeggen dat ten eerste de inhoud van de program ma’s of thema's roldoorbrekend moet zijn. Ten tweede moet de werkwij ze emancipatories zijn: dus het programma moet samen met de deelneemsters opgesteld wor den Daar zijn we het hartgrondig mee eensEn zo willen we werken. Met elke stap, die we gezamen lijk ondernamen kregen we meer inzicht in onze afzonderlijke en gezamenlijke belangen als groep ook met het oog op de vrouwen waar we ons op richten. We pein zen er niet over om voor- en bui ten hen om het programma vast te leggen En de positie van de Gemeente in haar afzonderlijke onderdelen, ambtenaar, wethouder, Kommissie voor de Beroepsschriften en de Rijksoverheid werd ons ook duide lijker De Gemeente wil pas een subsidie toezegging gev^n, als ze zelf ook van een rijksbijdrage verzekerd is. Als het Rijk nlachteraf vindt, dat de inhoud van de pro gramma's niet emancipatories was, moet de Gemeente ons de subsidie uit haar eigen middelen betalen. En dat heeft de Gemeente er ken nelijk niet voor over. Zo zet het Rijk de Gemeente klem en probeert de Gemeente dat op de groepen af te wente len. Waarbij het streven van de overheden naar beheersing botst op de eigen inhoudelijke doelen en die van de emancipatiegroe- pen Inmiddels was ons bezwaarschrift bij de Kommissie voor de Beroeps- schriften terecht gekomen. We hebben het schriftelijk nog ver der onderbouwd en zullen op de hoorzitting van 9 februari ons belang mondeling nog verder ver duidelijken

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 34