VROUWEN IN SUBSIDIE LAND gemeente bedreigt emancipatories werken gemeente zet vrouwengroepen knel waarom eigenlijk 31 al- Met vriendelijke groeten, Tilly Heesbeen. Maar dit jaar was het wel even anders. De emancipatiegroepen kregen een brief met een extra eis. We moesten een gedetail- wust dat dit niets te maken heeft met ontevredenheid of andersoort gezeur, waar moralisten ons mee opzadelen ring? Omdat ik daar geen geld voor heb, daarom niet. Omdat ik moet eten eerder dan een vage verzekering betalen. Waarom ga je niet met mij op ballet? Laten we op vakantie gaan'. Verrek. DAAR HEB IK GEEN GELD VOOR. Wij moeten konstant kiezen wat we met ons geld zullen doen. Kiezen vaak tussen dingen die lemaal even hard nodig zijn. Ook dit jaar hebben weer ver schillende Tilburgse vrouwen groepen een subsidieaanvraag in gediend. Voor emancipatie geeft het Rijk namelijk een bedrag van 0,50 per inwoner aan de Ge meente Tilburg. En op die 60.000,= hebben vrouwengroepen recht. Daar komen nog 70.000,= bij die de .Gemeente uit eigen middelen voor edukatie beschik baar stelt. Wil je in 1983 in aanmerking komen voor subsidie uit die pot, moet je voor april '82 een subsidieaanvraag (begro ting werkplan) indienen. In december tijdens de begrotings behandelingen keurt de Raad die aanvragen (al of niet gewijzigd) goed. En dan krijg je in januari een subsidietoekenning in de bus èn even later het geld. leerd programma voor heel het jaar indienen. Dus op datum aan geven welk thema behandeld zou worden. Als we dat niet voor 14 januari zouden doen konden we naar de subsidie fluiten. Argu menten gaf men niet. Zo'n brief kregen het Vrouwen- kafé, het Vrouwencentrum, de VOS, de scholen voor Volwassenen The resia, Noordhoek, Wandelbos en Fatima, de VIDO, de 6 groepen van de Buitenkring en de thema- en koffie-ochtend Fatima. Iedere groep zat er in haar eentje mee in haar maag. Maar we zijn zo wijs geweest om bijelkaar te gaan zitten en samen na te gaan wat die eis betekent en wat we het beste konden doen. 0 ja en nog wat. Als je dit leest en je bent een vrouw met een auto: neem vrouwen mee die staan te liften. De weinige liften die ik van vrouwen heb gehad behoor den wel tot de meest relaxedte li ften Wat is nou de achtergrond van zo'n eis? Zowel het Rijk als de Gemeente eisen van groepen: willen ze in aanmerking voor subsidie uit de emancipatie-pot komen, dat ze Nou, ik ben blij dat ik over mijn armoede heb verteld. Want dat lucht op. Ook ben ik me ervan be-

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 33