30 I nog ken. De energie rekening viel wel tegen, 139 per maand, die uitleggers. Alleen een kachel en een gasfornuis. Belachelijk hé. Ook heb ik ongeveer drie maanden lang van een geiser kunnen ge nieten in een tijdperk van 5 jaar. boxen dat ik er ooit zelf bij kocht en de prijs zal ik er maar bij verzwijgen (ik weet nog pre cies hoeveel het was, acht jaar geleden.) in ieder geval, het geluid is niet om aan te horen, maar het klinkt wel romantisch. Ik heb een vriendin met een sap centrifuge 14.Ik kan ontzettend goed brei en, en dat wetende sla ik af en toe mijn slag op de wolmarkt. Vooral in Leiden heb ik een paar keer geluk gehad wat dat betreft. Daardoor bezit ik nu een aantal wollen truien die heel handig zijn en enorm energie besparend. Want ook daar kan ik van mee praten, ik heb vier jaar op een zolder gewoond waar geen gas was, en ik butagas stookte. Nu, ik zal er maar niet over praten hoe lux het voelde toen ik in mijn eigen kraakpand mijn eigen aangelegde kachel kon gaan sto- graag naar de musea in Amsterdam, soms naar de bioscoop en regel matig naar het kraakkafé in de Pijp. Op zaterdagavond naar het COC en ergens anders heen later waar het niet zo druk is. Dit doe ik niet elke zaterdagavond, maar zo'n 1 maal per drie, vier weken. Verder teken ik graag en rommel wat in de marge van de kunst met wegwerpmaterialenwat je dus op straat kunt vinden. Kost ook al geen cent, behalve lijm en papier en nog wat din getjes. 12. Voor mijn kat koop ik hart, kuikens (goedkoop dames, maar wel zielig, net als die bloemen) af en toe wat lever en paarde- vlees. Dit rijke menu krijgt hij omdat hij toch al op dieet is en geen vis mag helaas, anders zou ik wel vissekoppen op de markt gaan halen. 13. Nog steeds bewonder ik in vele huizen en bij vele mensen I L Wat mij vooral tegen de borst stuit bij dit alles is dat men sen die dit nooit gekend hebben er niks van snappen. Zij zijn de eerste om je te veroordelen als je loopt te jatten. Zij zijn degenen die je verbaasd vragen waarom je zus dan niet koopt of zo, en zijn zich er niet van be wust dat je het niet kunt beta len. Het is dan ook zaak om'ze dit vierkant te zeggen. Waarom koop je dan geen bril? Waarom neem je dan geen verzeke- de geluidsinstallaties, kleuren- téveswasmachienesgasfor nuizen met ovens erin, badkamers met douches en zelfs met bad, geisers en volle ijskasten. Sommige vrienden bezitten zelfs auto's of motorfietsen, sommigen denken zelfs aan het kopen van een huis. Niets van dit alles heb ik ooit bezeten. Ik heb een oude Philipsradio die na een half uur moe wordt en ondraaglijk begint te piepen. Ik hoop altijd dat hij weer beter wordt als ik hem met rust laat. Ook heb ik een zeer oude dual pickup gekregen ooit van vriendinnen, en hij doet het wel, maar de arm wil nooit meer vanzelf terug naar de houder er van maar begint gewoon in het midden van de plaat weer neer te dalen om opnieuw te gaan spelen. Ik schaam mij voor het merk

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 32