29 Dat van 50 was dus een winterjas. Schoenen zijn ook duur. De rest koop ik goedkoop, of vind ik op straat. In Amsterdam vond ik dus twee ribfluwelen broeken, precies mijn maat. En een oude grijze wollen trui op het Rembrandtplein Wel oud, maar opgeknapt en gewas sen kan ik er bijna niet meer van scheiden. Ook heb ik in Amsterdam een laken gevonden op straat. Maar kijk, dit zijn uitzondering en 7. Als studente, nee zelfs doctor andus (brengt geen stuiver in het laatje) heb ik af en toe behoefte aan een boek. Op mijn vakgebied zijn die nogal duur. Het is dus vooral dit onderwerp wat ik JAT. Met groot genoegen en, mag ik wel zeggen, handigheid. 8. Alles doe ik hier liftend of zwartrijdend met tram of bus. zo dat openbaar vervoer weinig aan mij verdiend. God zij dank ben dam. Ondertussen werkte ik wat bij bij een schoonmaakbedrijf en poetste kantoren tegenover het station, waar de rondvaartboten zijn. Mijn huis was achter de Albert Cuyp markt, en daar kon je dan wel om vijf uur, zes uur gaan lopen zoeken naar groenten. Die zijn best te vinden, maar ik vond er niks aan en ging lie ver ergens jatten. En bovendien is groenten niet direkt een gro te bezuinigingspost. Het rotte was dat ik niet meer wist waar ik verder nog op moest bezuini gen, want met alle truuks ben ik ruimschoots vertrouwd: 1. Ik ga nooit naar de kapper, knip mijn haar zelf. Het resul taat is meestal erg punk. 2. Bloemen zijn mooi, -maar wel duur. Bovendien gaan ze dood, en dat is zielig. 3. Gezond eten bestaat veeleer uit het laten staan van allerlei overbodigs dat de konsumptiemaat- schappij ons biedt dan uit het kopen van volwaardige, speciaal bereidde, gezonde produkten, want die zijn gewoon veel duurder. Koopt u soms onbespoten groenten en fruit mevrouw? 4. Ik kan me de tijd niet heugen dat ik naar de wasserette ben geweest. Ik heb altijd met de hand gewassen, maar sinds ik in Amsterdam ben gaan wonen heb ik alles altijd zelf gewassen, lakens inkluis, omdat de wasse rette te duur was. Nu is dat nog steeds zo. 5. Ik verwissel mijn tandenborstel nooit om de drie maanden. Tenzij ik een nieuwe tandenborstel jat. 6. Net als u ben ik haridig gewor den in het kleding organiseren voor mezelf. Als ik 'wat koop, kost het nooit duurder dan ƒ50,-. in aan aanranding en verkrachting altijd ontkomen, en heb een paar minder leuke, maar over het al gemeen toch hele goede lifter- varingen achter de rug. 9. Ik ken hier de prijzen- van zowat alle dingen uit mijn hoofd. Ik heb de gewoonte, obsessie of hoe je het ook maar noemen wilt om overal de prijs bij te vermel den. Dat komt gewoon door geld gebrek. Ik heb dit bovendien van mezelf in de gaten en schaam me er enigzins voor, ofschoon het nauwelijks te veranderen valt. 10. Ik slijt mijn schoenen totdat er echt een gat inzit en de schoenmaker er echt niks meer aan kan doen. Andere raden mij aan een paar nieuwe schoenen te kopen. 11. Mijn vrije tijdsbesteding is van het goedkope, maar toch heel opbouwende soort. Ik ga veel en W» -W

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 31