28 i José - J Tot aan mijn zevenentwintigste jaar zat ik bij mijn ouders in de ziektekostenverzekering. Daar na heb ik eerst een half jaar lang geen verzekering genoten, want ik had er geen centen voor. Toen ik daarna in de bijstand ging was dat relatief gezien een opluchting, omdat ik daar ge lijk vanzelf verzekerd werd en nog meer geld kreeg ook. De grootste armoede in mijn le ven heeft zich van juli 1981- januari1982 afgespeeld. Al mijn geld van de beurs verdween aan een tijdelijk gehuurde etagé in Amsterdam, en aan de andere kant in het kraakpand. Dat alles door de woonsituatie hier in Amster- De film is te leen/te huur bij Cinemien Amstel 256a, 1017 AL Amsterdam. Tel. 020-279501. Joods bloed, maar is niet ’eoht’ Joods, ze is lesbies, maar heeft toch kinderen, ze is ouder, maar trekt voornamelijk met jongeren op. Noor: "steeds maken andere mensen uit wat je bent, wat het is. Dat is verschrikkelijk verwarrend. Soms heb ik heel sterk het gevoel dat dat niet hóeft, dat-je dat zélf uitmaakt, dat je er zél in houd aan kunt geven." Effe reageren op dat stuk van de bijstandsvrouwen. Hier komt het verslag van mijn tot nu toewe armoede en Hoe Ik Daarmee Om Ging/Ga. Het stuk van de bij standsvrouwen is mij namelijk uit het hart gegrepden. Van een redelijk bedrag aan geld om levenskosten te dekken ver anderde de studiebeurs langzaam maar zeker in een hongerbeurs. Althans, een krisisbeurs in ieder geval. Ik ben alleen, en dat is al een groot voordeel in deze tijden. Dus ik kan doen wat ik wil. Behalve dan dat mijn centen mij altijd dwongen bepaal de dingen te doen die ik mis schien anders niet had gedaan. Het duurde toch nog 8 jaar voor ze wegging: "een moeder die zich eruit vecht" Noor vertelt: "vooral voor de kin deren was het veel moeilijker dan voor mezelf. Het ging gewoon slecht mët ze. Ik kende niemand die in zo’n situatie zat. Aan de ene kant heel spannend, aan de andere kant heel moeilijk". Ze vertelt over de Paarde Septem ber, de eerste lesbiese vrouwen groep van het COC. Over haar baan als docente aan een sociale aka- demie, over de oprichting van Blijf van mijn lijf. Ze heeft na twee jaar therapie ontdekt dat haar gevoel nergens bij te horen met verschillende dingen te maken heeft: ze heeft °'/er/e'//n9ssfrateC)fe

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 30