HH tl» noor van crevel het gaat wel weer over 27 den. Ze zwerft door de stad, ziet mannen met vrouwen gearmd lopen, ziet moeders achter kinderwagens Ze kan en wil er dan niet meer omheen dat zij anders isKarin vertelt Anne: "ik weet niet of ik het nu nog kan". "Ik denk dat je het nu nog beter gaat doen", is Annes reaktie Een fijne film, waarin de muziek van F.C. Gerania en het einde waar Karin en Anne brullend van de lach op de bank vallen, niet gemist had den kunnen worden. Het is niet alleen maar kommer en kwel als vrouwen van vrouwen houden stond op donderdag 20 januari "het gaat wel van Crevel!' te zien. Beide produk- I^oor van Crevel is een vrouw van i>ond de vijftig, die werd opgevoed met de boodschap: meisjes trouwen, anders hoor je er niet bij. Ze trouwde dus, kreeg kinderen en gaf haar werk op, vooral dat laat ste vond Noor afschuwelijk, maar ze had geen weerwoord op de reak tie: "je hebt er zelf voor gekozen". Zwanger van de vierde gaat ze een kursus bij de NVSH volgen, haar man is dan ontslagen en Noor kiest dan tegen de verdrukking in om weer te gaan werken. Ze wordt ver liefd op de kursusleidster"het was net of het bloed weer ging stromen, er werd een bron aange boord". Alles kwam op zijn plaats terecht en Noor heeft geen moment problemen gehad met het aksepteren van haar lesbies-zijn In de film zien we twee vrouwen: Karin (Hedie Meyling) en Anne (Henriëtte Tol). Anne wil een film maken over de ervaringen en gevoelens van een lesbies meisje. Tijderïs de audi tie voor de hoofdrol valt Karin op door de spanning op haar ge zicht en haar verbaasde reakties op het gegiechel van de rest. Anne wil dat Karin Monique gaat spelen, het meisje waar het in de film om zal draaien. Beelden over het maken van de film worden afgewisseld met beel den van Karin’s leven thuis en van haar reakties op de erva ringen die Karin in de film op doet. Film en werkelijkheid lopen door elkaar heen, zonder dat dit hinderlijk is. Wel hinderlijk vond ik dat in Karin’s moeder (Femke Boersma) alle stereotype reakties en onbegrip bij elkaar komen. Over Karin’s vriendin Joke ('ziet er zo onverzorgd uit, altijd lange broeken'), over het belang van het hebben van een vriendje ('wij willen toch alleen dat je gelukkig wordt’en over het niet-normaal-zijn ('je lijkt wel gek' In de film wordt Karin duidelijk dat het spelen van Monique haar meer raakt dan ze in het begin wil toegeven. Ze praat veel met Anne over die ervaring. Tijdens een van de filmopnames loopt Karin kwaad en ontreddert weg. Als ze in een maa’tschappi j- leerles over homofilie haar reak ties op de botte opmerkingen van haar medescholieren moet inhou- In de NOS-serie "vrouwen over vrouwen" lesbies-zi jn centraal. Achtereenvolgens waren de film weer over" en het "portret van Noor ties waren van Agna Arens. voorlichting

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 29