LEZERESSENAVOND 22 het onderzoek ook' afgerond mét goed gevolg. Zo dat was het. Hopelijk hebben jullie of lezeressen er iets aan. Groeten Vrouwen Tegen Sexueel Geweld Postbus 218 in Tilburg. Ons is een verhaal bekend van een vrouw die belde om te mel den dat ze aangerand was en dat die man daar en daar rondliep. Of ze maar even langs het buro wilde komen. Kon ze niet komen? Dan was volgende week .(het was vrijdagavond) ook goed. Ze moest zelf langskomen. Gaan kijken waar die man rondliep was er niet bij Een andere vrouw belde het buro om aangifte te doen van een aan randing in het Wandelbos. Haar werd gevraagd wat ze daar dan niet deed! Verder vermelden jullie in het stuk dat er geen bevoegde agen tes zijn bij de zedenpolitie, wat inhoudt dat je wel bij een agente aangifte kunt doen, maar dat die het niet afwerkt. Ons is een geval bekend waarin een vrouw alleen maar aangifte wilde doen bij een agente. Met heel veel moeite is dat gelukt en de agente heeft het hele onder zoek gedaan. (Ze ging b.v. samen met de vrouw naar de plaats van de verkrachting enz.) Ze heeft onduidelijke Verder bleef in het stuk on duidelijk waarom aangifte van verkrachting en aanranding be- langerijk is Aangifte is belangerijk Ten eerst: voor jezelf. Er wordt jou iets aangedaan. Niemand heeft het recht om je aan te randen of te verkrachten. Het aangeven kan een middel zijn om je te verweren. Ten tweede:Ter ondersteuning van jezelf en andere vrouwen. Veel vrouwen voelen zich min of meer schuldig, denken dat ze er iets aan hadden kunnen doen. Dat is niet zo. Het is je recht om aan gifte te doen, want er is jou onrecht aangedaan’. Ten derde:om bekendheid te ge ven aan het feit dat er dage lijks vrouwen verkracht of aan gerand worden. Dat vrouwen geen fabeltjes vertellen als ze be weren dat je dagelijks risiko loopt. En dat het tijd wordt dat er ook van de politie uit meer aandacht voor is. Verder hadden we aanvullingen kunnen geven die jullie stuk kompleter hadden kunnen maken. B.v. dat je telefonies melding kunt maken van verkrachting zal wel kloppen. Maar dat je geluk moet hebben wie je aan de tele foon krijgt, klopt ook. De zedenpolitie stelt zich vrouw vriendelijk op, maar de rest van het korps? Voor al onze lezeressen die hun positieve of negatieve kritiek willen geven op de in houd en vormgeving van de krant. Suggesties zijn ook welkom. Deze avond zal medio april gehouden worden. De precieze datum is nog niet vastgesteld Zodra deze bekend is zal dit op het medede lingenbord, in het Vrouwencentrum, aange- kondigd worden. zie ook de plaatselijke dag- en weekbladen -

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 24