vtsg EEN INGEZONDEN BRIEF 21 verbanden leggen politie vrouwvriendelijk kritiek Geweld (VTSG) Wij wilden reageren op het stuk in de laatste vrouwenkrant Wij, dat zijn Vrouwen Tegen Seksueel Dat verband zit volgens ons in de machtverschillen tussen mannen en vrouwen. Die worden in stand ge houden door rollenpatronen, media werk, kortom door deze hele maat schappij. Dus ook door jezelf, je buurvrouw, je buurman enz. We proberen op zo'n avond stappen te zetten van: het alleen staan in, het last hebben van.naar duide lijkheid, verbanden, erkenning, openheid Door het bespreekbaar maken van seksueel geweld ontstaat soms in eerste instantie een grotere angst. Dit omdat je je er bewus ter van wordt dat seksueel geweld je overal en altijd kan gebeuren. Wanneer je er verder over praat met vrouwen wordt het besef dat jou als vrouw onrecht wordt aan gedaan steeds groter, zodat de angst vaak veranderd in kwaadheid, weerbaarheid en het ondersteunen van elkaar. Het weerbaar zijn en het onder steunen van elkaar komt o.a. terug in de fakkeltocht. •’Wij hebben bijv, regelmatig thema- avonden waarop we praten met aller lei vrouwen. Over hun ervaringen en meningen. Op zo'n avond probe ren we het verband duidelijk te maken tussen nafluiten, lastig gevallen worden, gedwongen vrijen (vul maar aan) en verkrachting.- Wij, VTSG kunnen steun ook goed gebruiken. Daarom vinden wij het jammer dat ook hier weer vrouwen groepen (vrouwenkrant) langs el kaar heen werken in plaats van samen. Dat de redaktie graag zelf een stuk schrijft en een interview houdt is prima. Wel vinden we het jammer van het dubbele werk. Wij hebben nlnog een uitgebreide vragenlijst van ons interview met de politie Ook waren wij benieuwd hoe dhr. v.d. Meer dacht over b.v. de fakkeltocht, die al drie jaar in Tilburg gehouden is. Eerst de komplimenten voor het stuk. Wat verkrachting is en hoe de wet is, wordt heel duidelijk. Ook de tegenstellingen in de ant woorden van dhr. v.d. Meer (zeden politie Tilburg red.). Enerzijds zegt hij open te staan voor vrouw en, anderzijds vraagt hij zich af "of een vrouw (politieagente red.) zo'n onderzoek tot een goed einde kan brengen" Nu onze kritiek. Ten eerste waren we heel verbaasd toen het stuk verscheen; het was voor ons volkomen onverwachts. We vonden het heel vervelend om te ontdekken dat VTSG als groep, maar ook de aktiviteiten volledig werden verzwegen. En dat terwijl wij ons al drie jaar bezig houden met seksueel geweld in het algemeen. En ver krachting is daar zeker een onder deel van. Jullie eindkonklusie van het stuk "aan mentaliteitsverandering is dringend behoefte en het doorbre ken van bestaande en vanzelfspre kende beelden van opvattingen over vrouwen"is een deel van onze doelstelling. Hallo vrouwen, 'verkrachting, een ongewild artikel'

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 23