19 te bereiden, had ook veel ellen de kunnen doen voorkomen. Het erge is, dat als ik mijn le raressen mijn geheugen laat pas seren, ik nu zeker weet dat er lesbiese vrouwen bij waren. Wat hebben we elkaar in de kou laten staan. Als ze haarzelf al lesbies^ge- noemd hebben moet hun privé en werk strikt gescheiden zijn ge weest. Misschien kónden zij niet lesbies zijn omdat homoseksuali teit toen alleen nog maar als negatief, als 'puuerteitsver- schijnsel en als afwijkend per vers gedrag beschreven werd. wel zijn-s-werk, niet haar werk Er kan op scholen tegenwoordig gepraat worden over homoseksua liteit, maar dan wel door de voor- lichtingsgroep van het C.O.C., voor sommige leerlingen tenminste al een eenmalige identifikatie De praktijk nu is zodanig dat wanneer je b.v. in een teevee- uitzending praat over de moei lijkheden die lesbiese vrouwen zoal ontmoeten, je ontslagen wordt van de school waar je 23 jaar werkt. Dat gebeurde Eliane Morrisens in 1980. En als je geen dubbelleven wenst te lijden in de periode van je tijdelijke aanstelling, wordt die gewoon niet verlengd. Pas je niet in de sfeer. Dit gebeurde Too-s Werkzaam zijn in het onder wijs betekent werkzaam zijn met je hele persoon, je hele inzet. Voor mij mijn vrouw zijn en mijn lesbies zijn. Het hele onderwijs is gericnt op heteroseksualiteit, de leermiddelen gericht op de ge- zinsmoraal. Zeker voor meisjes is het belangrijk als ze zich kunnen identificeren met een zelfbewuste docente Dat zei ze ervan. Bovendien handelde het meestal over mannen. Welke vrouw zou haar zelf met bovenstaand willen iden tificeren, ik niet. Inmiddels lijkt er veel veran derd ten aanzien van homoseksua liteit. Maar dat blijken cijfers te zijn, uitslagen van onderzoe ken Niet alleen het onderwijs is met de mond modern en ruimden kend. Het nog moderne welzijns werk heeft ook last van homofo bieën. Dat ondervond Hennie Vree man, die na zes jaar bij het Vor mingswerk Jong Volwassenen ge werkt te hebben, geschorst en ontslagen werd. In de laatste tijd dat zij werkte is zij open lijk voor haar lesbies-zijn uit gekomen. Haar vriendin die een tijdelijke aanstelling had op hetzelfde instituut werd ge schorst en ontslagen. Hennie vocht haar schorsing aan bij de kommissie van beroep. Die verklaarde de schorsing nietig. Echter, zij werd weer geschorst en ontslagen, hetwelk wederom nietig verklaard werd door de kommissie van beroep.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 21