waar- Het idiote is wel dat als een vrouw die ongehuwd samenwoont aangifte komt doen van verkrach ting door haar vriend er vlot proces verbaal op wordt gemaakt. Alsof dan de bewijsvoering zoveel anders zou liggen dan bij een ver krachting binnen het huwelijk. De heer v.d. Meer heeft gelijk als hij zegt dat wanneer een ge huwde vrouw door haar man ver kracht wordt er sprake is van een slecht huwelijk. Maar door te stellen dat zij dan maar op moet stappen gaat hij k mpleet voorbij aan de nog steeds vaak voorko mende financiële afhankelijkheid van de vrouw. Over de emotionele en geestelijke afhankelijkheid nog maar niet te spreken. De opmerking over het gemak mee vrouwen dan aangiften van ver krachting zouden kunnen doen als het een dag niet meezit slaat al les. Hieruit blijkt duidelijk dat gehuwde vrouwen en verkrachting en binnen het huwelijk niet se rieus genomen worden, met o.a. het gevolg dat een verfijning van de formele bewijslastenaanvoering achterwege blijft. Momenteel is het nog steeds zo dat gehuwde mannen door de wet beschermd worden. Er wordt ze geen stro breed in de weg gelegd om hun vrouw te verkrachten eenvoudigweg omdat de wet dit ontkent. En de vrouwdie kan geen kant op. het slachtoffer. Immers, alleen de aangegeven verkrachtingen bij de politie komen in de publi citeit. Teveel mensen, mannen en vrouwen, denken nog steeds dat Verkrachtingen alleen door los lopende gestoorden in het struik gewas gepleegd worden. Hierdoor o.a. blijft verkrachting een indi vidueel* probleem., Omdat vrouwen die door een bekende,of binnen hun huwelijk verkracht worden dit vaak niet als zodanig onderkennen Een andere zeer belangrijke fak- tor, en dit geldt dan de gehuwde vrouwen, die ertoe bijdraagt dat verkrachting niet als zodanig onderkend wordt en dus een"indi- vidueel probleem blijft, is het feit dat verkrachting binnen het huwelijk door de wet ontkend zelfs gelegitimeerd wordt. Onder verkrachting wordt immers ver staan het "met geweld buiten echt vleeschelijke gemeenschap hebben". Een getrouwde vrouw die aan gifte doet van verkrachting wordt dus in ieder geval wettelijk maar ook vaak letterlijk ontkent. In het gesprek met de zeden politie vooerde dhr. v.d. Meer hier het volgende voor aan:"Het is binnen een huwelijk moeilijken na te gaan of de gemeemnschap al dan niet onder dwang plaats heeft gevonden. De rechter kan toch moeilijk op de rand van het echte lijk bed gaan zitten. Bovendien, .als een getrouwde vrouw door haar man verkracht wordt is dat geen goed huwelijk en dan moet zij daar maar uitstappen.Verder is het na tuurlijk gemakkelijk voor een vrouw om aangifte van verkrachting te doen als ze het een keer een dag niet ziet zitten." Toen we dhr. van der Meer naar zijn mening over de akties van vrouwenwraak vroegen zei hij dat dit niet zijn terrein was. Persoonlijk kon hij zich niet voor-

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 7