I I I I I I I 3 hoe is de verdere opvang geregeld I I I Na het verhoor en de eventuele konfrontatie houdt de politie kontakt met je over het verdere verloop van jouw zaak. B In februari ’82 is het centrum 'hulp aan slachtoffers' van start, gegaan. Dit centrum, ge vestigd aan het Korvelplein 11, is ontstaan uit een initiatief van het Tilburgse advokatenkol- lektief. De mensen die er werken vangen iedereen op die het slachtoffer zijn geworden van welk misdrijf dan ook. Er werkt een jurist-koördinator die voor de materiële zaken als juridiese hulp is aangesteld en een maatschappelijk werker die meer de emotionele en psychiese hulp geeft. Als je, zoals bijv, in geval van verkrachting, wilt praten met een maatschappelijk werkster dan kan dat ook. Tot nu toe hebben slechts vier verkrachte vrouwen van deze hulpverlening gebruik gemaakt. Volgens de maatschappelijk wer ker worden de gevolgen meestal in eigen omgeving verwerkt. Verder zei hij: dat, voorzover ik het kan zien, de opvang van de politie goed is Deze besteedt wel minder aandacht aan de emotionele en psychiese op vang, maar daar zijn ze ook niet voor opgeleid. Het aksent van de politie ligt meer bij het opsporen van de dader. Daarom kunnen de een vrouwelijke agent te praten. Probleem in Tilburg is wel dat hier nog geen bevoegde agentes zijn die de zaak in zijn geheel af kunnen handelen. Je kunt ook eerst naar de dokter gaan, of door de politie naar hun vaste arts bij de G.G.D. ge bracht worden. Vooral als er geen getuigen van de verkrach ting zijn kan de arts eventueel bewijsmateriaal, dat uiteenloopt van sperma tot blauwe plekken, leveren Als je naar de politie gaat- en ook later bijhet verhoor- is het prima als je iemand meeneemt. Meestal is het wel zo dat ze je liever eerst alleen horen, maar dit is niet noodzakelijk. Bij het verhoor wordt geen ge bruik gemaakt van standaardvra gen. Zoveel mogelijk wordt uit gelegd waarom de vragen gesteld worden, en als je niet wilt ant woorden hoef je dat ook niet te doen Bij anonieme aangiften maakt de politie geen proces-verbaal op. Pas dan wanneer uit konkrete aanwijzingen (bijv, een speci fiek patroon in de werkwijze van de dader) blijkt dat het om een en dezelfde man gaat, eri ze hem kunnen arresteren. Als ze de dader te pakken krij gen wordt je opgeroepen voor een konfrontatie. Dit gebeurt via de z.g. konfrontatiespiegeljij kunt de dader wel zien, maar hij jou niet. B

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 5