verkrachting een ongewild artikel (242) I JlfKM w//) o IWKN-N W31 1 aangifte van verkrachting in tilburg i eens MHHNMHHHHHMHMHHHNNHHMNHHflNMHMII We hebben twee heren Overdag kom je bij de hoofdingang (voorzijde) binnen, 's avonds bij de zijingang (Korte Schijf- straat Aan de agent-receptionist (ba lie) vertel je kort wat je over komen is. Afhankelijk van wat je wilt wordt de zedenpolitie er di- rekt bijgehaald of je maakt een afspraak voor een later tijdstip. Je kunt ook telefonies melding doen van verkrachting. Ook dan kun je een afspraak maken. De mogelijkheid bestaat om met Voordat we op dit alles verder ingaan willen we eerst iets dui- deijk maken m.b.t. de begrippen "verkrachting" en "aanranding". Verkrachting staat in de wet om schreven als volgt: "het met geweld buiten echt vleeschelijke gemeenschap hebben", (art.242) Onder aanranding verstaat de wet het volgende"het met geweld dwingen en/of dulden van on tuchtige handelingen" (art.246). In de wet wordt er dus duidelijk onderscheid gemaakt tussen beiden verschijnselen, waar dan ook de strafmaatregelen aan gepast worden, afhankelijk van het "soort" seksueel geweld. Uit onderzoeken is echter ge bleken dat vrouwen zelf dat onderscheid geheel niet re levant vinden. Bepalend voor haar is dat zij tegen haar wil en op een agressieve manier lichamelijk misbruikt is. Zowel bij verkrachting als bij aanranding wordt de vrouw als objekt gebruikt; en daardoor als mens ontkent.. Duidelijk is dat de aangebrachte scheiding tussen verkrachting en aanranding geheel voorbijgaat aan wat vrouwen zelf als meest ver nederend ervaren; dus overbodig is.Daarom zullen wij dan ook in Nog steeds vinden verkrachtingenaanrandingen en andere vormen van seksueel geweld tegen vrouwen, veelvuldig plaats. In de vorige krant berichtte de aktiegroep "Vrouwenwraak" van haar akties om dergelijke praktijken (onder meer in Tilburg-Noord) aan de kaak te stellen. Wij- de redaktie-wilden met name van de Tilbugse zedenpolitie wel horen hoe zij tegenover seksueel geweld tegen vrouwen staat. Wat doen zij in geval van melding van een verkrachting? Hoe is de opvang geregeld en wat denken zij over de akties die Vrouwenwraak onderneemt daarover een gesprek gehad met dhr. vande Meer; één van de waaruit de TiIburgse zedenpolitie bestaat. HM onderstaand artikel dit gekunstel de onderscheid niet gebruiken. Over de bijna algemeen geaksep- teerde vorm van seksueel ge weld als handtastelijkheden en 'nafluiten willen we nog even het volgende kwijt: In het wetboek van strafrecht (art.266) staat dat daden die be ledigend zijn of je ongevraagd, ongewild gebeuren strafbaar zijn. Dit betekent dat je iemand die dat doet aan kunt geven bij de politie. In eerste instantie krijgt dat figuur slechts een waarschuwing, komt het meerdere malen voor dan wordt er proces verbaal opgemaakt.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 4