vrouwen in de psp 42 de problemen komen als feminisering' konkreet vertaald moet worden naar de eigen positie als vrouw in de partij leden,betrokken bij het beleids plan, in de weg te staan. En dat gebeurt ook, iedereen wordt' her kozen behalve Christa. Drie andere wel herkozen bestuurs leden pikken dit niet en stappen ook op. Omdat het wel erg frappant is, dat een week na het intervieuw Christa als voorzitter van de afdeling weggestemd wordt - ook gezien de kritiek op het inter view - vraag ik haar nogmaals uit over de positie van de vrouw en in de PSP afdeling Tilburg. In het vorige nummer van de Tilburgse Vrouwenkrant stond een inter view met Christa Thoolen over de samenstelling Van de huidige PSP- gemeenteraadsfraktie. Daarin werd vooral ingegaan op de vraag waarom de 683 voorkeurstemmen die Christa van vrouwen kreeg niet omgezet zijn in een raads zetel voor een vrouw. voel je je na zo'n In dat interview werd gesugge reerd dat Christa over twee jaar Jeroen de Brouwer zou gaan op volgen als raadslid. Dit is on juist; over het vertrek van Jeroen dev Brouwer bestaat nog geen duidelijkheid en die mede deling was dus voorbarig. Voor lopig is onzeker of er in de huidige raadsperiode een vrouwe lijk PSP-lid in de Tilburgse gemeenteraad zal plaatsnemen. Trudy: Hoe stemming? Christa: vooral gedesillusio neerd omdat de afdeling me op deze manier de kans ontneemt om het beleidsplan en het daarin opgenomen thema vrouwenstrijd in konkreet beleid om te zetten. In allerlei forums in de wijken, op scholen en in het vrouwenkafee heb ik van alles verteld over ons programma met betrekking tot vrouwenzaken, over onze visie wat dat betreft. Dat heeft stemmen opgeleverd, maar kennelijk heeft de afdeling daar weinig waarde ring voor, ik voel me daarom ook wel een beetje misbruikt. Trudy: Denk jij dat er een ver band bestaat tussen het inter view en het feit dat je niet her kozen bent? Het is natuurlijk wel erg opvallend dat dat een week Behalve die reakties gebeurt er meer. Een week later moest de PSP afdeling Tilburg een nieuw bestuur kiezen. Het oude bestuur waarvan Christa voorzitter was heeft samen met een aantal leden een beleidsplan opgesteld wat goedgekeurd wordt door de afde ling. Inhoudelijk lijkt dus niets herverkiezing van de bestuurs- Ondertussen is er zoveel gebeurd in de PSP-afdeling Tilburg, dat ik opnieuw met Christa aan tafel ben gaan zitten voor een gesprek: PSP-vrouwen deel 2 dus. Na het verschijnen van de vorige vrouwenkrant gaven een aantal PSP-leden blijk van hun misnoegen over het interview: de tendens van het interview zou te nega tief zijn voor de PSP en onder getekende had niet mogen sugge reren dat de 683 voorkeurstemmen een vrouw in de raad had moeten brengen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 44