41 politieke scholing vrouwen tilburg-- afb. 3 Elly. De werkgroep politieke scholing van de Vrouwenraad is dit najaar weer een kursus begonnen voor al le vrouwen in Tilburg. Wegens ruimtegebrek kunnen wij het programma piet plaatsen. Tijdstip van de kursus: elke 4e donderdag van de maand van 9.15- 12.00 in de raadszaal van het stadhuis. In febr. en april word- dige Eva uitgebeeld'. Eva verschijnt dan regelmatig in de vorm van een slang, dus als personifikatie van het kwaad zelf. Op afb. 3 zien we hoe Maria letterlijk de slang in Eva-ge- daante vertrapt hét grote voor beeld van onderdrukking van de vrouw, die immers nooit boven de status van zondige Eva uit kan komen Een beeld dat door de kerk gretig is gebruikt in de steeds verdergaande patriarchali- sgring van de samenleving na de - 5fc eeuw. Geen wonder dat dit idee grote invloed heeft gehad op het denk en over en handelen naar vrouw en in de loop der eeuwen. De er fenis van de 'erfzonde', door de eerste vrouw begaan en op de mensheid geladen, zorgt nog steeds voor een inferieur vrouw beeld Gelukkig zijn er enkele femi nistes die zich bezighouden met theologie en die de vanzelfspre kendheden t.a.v. de zondigheid en daardoor minderwaardigheid van de vrouw proberen open te breken. Baanbrekend werk dat hard nodig is in deze, door het christendom sterk bepaalde,orde ning van onze maatschappij Prettige Kerst. en de bijeenkomsten in het vrouw encentrum gehouden. Kostenf 12,50.Het abonnement is niet-persoonlijkOpgave door storting van dit bedrag op giro: 4089398Vermeldenpolscholing KontaktadresEllie Pastoors, KastBrederodest23 Tilburg.tel.633520

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 43