de onbevlekte ontvangenis 39 vrouwen hebben daar geen oren naar voor afb. 1 vrouw- ik kaars- allen eta- ria te bewijzen zij wordt zo volledig gedeseksualiseerdHier uit spreekt een duidelijk afwij zende houding t.o.v. de vrouwe lijke seksualiteit, waarop ik verderop terug zal komen. Een andere vrouw die om de hoek komt kijken als we het over We weten waarschijnlijk alle maal wel dat bij Maria, zonder tussenkomst van een man, het kind verwekt werd. Op het moment dat God haar de aartsengel Gabriël stuurt, raakt zij bezwangerd. De woorden die God tot haar spreekt door middel van Zijn boodschapper zorgen voor de bezwangering. Deze gebeurtenis zien we uitge beeld op afb. 1, waar de woorden als een wimpel uit de mond van Gabriël stroomt Later is de vergelijking gemaakt dat Maria haar kind ontving door het oor, waarmee zij de woorden tot zich nam. Haar trommelvlies (vgl. maagdenvlies)bleef onge schonden Iets vergelijkbaars is ook Anna, de moeder van Maria, over komen, die eveneens 'onbevlekt ontvangen' raakte door de kus die haar man Joachim haar gaf bij de Gouden Poort (zie afb. 2). Het feit dat Maria het resul taat is van een onbevlekte zwangerschap en op haar beurt maagdelijk het Christus-kind ter wereld brengt, is in de Bijbel en door de kerkvaders enkel en al leen gebruikt tot eer en meerdere glorie van Christus en tot Zijn verheffing boven iedere menselij ke tekortkoming. Er zijn boeken vol geschreven door onze kerkva ders om de maagdelijkheid van Ma- Kerstmis staat weer voor de deur, 't Liefst sneeuwwit, met licht, romantiese sfeer, vriendschap en een warm hart voor Een beeld dat onsf' door reklametijdschriften, melige 'songs' lages e.d. wordt voor gehóuden De geboorte van het Christus-kind heeft in de loop der tijden heel wat emoties gezorgd Achter de kultus van het Kerstfeest liggen echter zeer veel onvriendelijke en patriarchale ideeën verborgenHierover wil graag het een 'en ander uit de doeken doen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 41