correspondence 38 Tilburg, 29-ll-'82 Mijn dierbare Martha, ik veel liefs, vijf zoenen, jf rtois wel maar »iS'' Ps wat het antwoorden van je vraag dat ik je vraag ook niet opgemerkt Je zou nu wel een nieuwe dus. Ik stel geheel je Titia Nu vraag ik je voor de laatste maal mijn naam niet af te korten zoals jij dat steeds doet. Het is dan wel zo dat ik mij reeds een aantal jaren begeef in de 'beweging'maar aan sommige moderne woorden wen ik nooit. Een afschuwelijk lot, dat mijn naam de ge legenheid biedt, haar zo te gebruiken. Verder was het verfrissend, je brief te lezen. Het spijt me, zal in de toekomst mijn best doen om je niet met de krisis te konfronter enDat zal niet meevallen, weet ik nu al. Want ik meen dat ik de krisis toch wel voel hoor. Het komt mij namelijk voor, dat sinds ik mijn 'loopbaan' begon, nu al weer heel lang geleden, mijn inkomen steeds hetzelfde is gebleven. En het komt mij ook voor alsof bijvoorbeeld een brood, wel tien keer zoveel kost, nu. Ik zal je er niet meer mee lastig vallen. Je kunt wel zeggen dat er twee sterke stromingen ontstaan zijn de laatste tijden. Die van de krisis en die van als de bom valt. En deze twee bij elkaar vormen het doemdenkendacht ik. Soms vang ik wat op van een stroming uit Frankrijk, het nieuwe denken, iets met taal of zo, die zeggen niets meer, en als ze wat zeggen, i*s het niet te lezen. Naar is dat voor jou zeg, allemaal de keerzijde van de krisis. Daar heb ik mij nooit zo bij stilgezet Teveel bezig met mijn eigen truukendoos Het was ooit een meisjesdroom van mij, om een suikertante in de buurt te hebben. Nu heb ik er veel meer als één, maar ik ben het intussen wel afgeleerd om zómaar van hun gulle gaven te genieten Je moet je eigen bonen doppen, weet je wel. Onafhankelijk zijn, op alle gebieden bij voorkeur Het is wel een aanvaardbaar ekskuus ja, tegenwoordigde krisis. Maar daar zoude ik het niet meer over hebben. Kan het eigenlijk niet wederom een geweldige afleiding zijn van onszelf? Net als de wapenwedloop, waar we ons zo in verliezen.... vraag ik mij af ineens. De ideeën hebben' hardnekkig plaatsgevatin ieder geval. Maar weet je, nog hardnekkiger is Sinterklaasdie blijft langs komen, ieder jaar, Net als Christus, die blijft ook maar geboren worden. Geheel tegen mijn wil, en geen artikel in de wet hierover nog, waar ik mij op kan beroepen. Veel verder kan ik je niet helpen, betreftik moet eerlijk zeggen heb, zo onafhankelijk als ik geworden ben. Je zou nu bloempot willen en gordijnen en een kulturele avond, voor dat we volgende week eens een dagje afsprekenEn volgens de allernieuwste stroming zien wij eruit als beroemdheden uit het verleden, okee? I

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 40