rouwenveclrfwe 30 stapje voor stapje vind ik mezelf terug, ik word sterker en zekerder zo best. klaar veel wat een is anderen KRACHT toeschrijven is over KRACHT praten is KRACHT voelen is bang zijn om KRACHT te voelen is energie heb ik. Wat me geleerd wordt zuig ik op, elke beweging, houding, looppas, vuiststoot. Ik word steeds sterker en zeker der. Durf te spelen, lachen, huilen, stil te zijn, mezelf te voelen. Ik wist vantevoren niet wat ik van deze week kon verwachten, wat ik wel wist was, dat ik het nodig had. Om iets alleen te doen met mezelf, voor mezelf. Door zo lij felijk bezig te zijn, kon ik op een andere manier naar mezelf kijken. Het ging gewoon vanzelf of liever gezegd het gebeurde. Met bokshandschoenen op een zak slaan, bij elke stoot geef ik zo hard mogelijk een gil. Het is met elkaar verwoven, m'n pijn eruit slaan, m’n angsten eruit gillen, bij mij werkt het zo. Bij mij werkt de hele week zo. Een stukje schrijven over de vechtweek, voor mijn gevoel al heel lang geleden. Ik schrijf en voel me niet Ik weet dat die week goed is geweest. Door het terug te halen, dehk ik er juist nu ook iets aan te hebben. Het is net alsof ik me tastend langs een navelstreng terugbegeef. Van donker naar licht. Ademhalen in je buik, rustig wor den, bewust van je lijf, bewe gingen, kijken, luisteren, kijken, anders ontdekken. Ik kijk veel naar mezelf, ben verrast, ben ik dat? Kijk je tegenstander altijd recht aan, in de gaten houden, let op de houding, stand van je lijf. Maak een vuist, span je armen op het laatste moment en draai je vuist bliksemsnel om. Serieus, je vecht serieus, je neemt je "tegenstandster" serieus, eikaars kracht. Ik neem mijn kracht serieus. Rust, ontspan jezelf, schud je lijf lekker uit. Je staat met beide benen stevig op de grond. Hier vind ik stapje voor stapje weer mezelf terug. Heel helder en geconcentreerd leren vechten, het helpt me om zo ook met mezelf door te gaan na het trainen. Heel bewust voel en zie ik wat ik doe. Het doet me goed ik word weer licht van binnen. Zweten, heerlijk zweten, Half september was er op de volkshogeschool in Oisterwijk een vecht week voor vrouwen. Deze week werd begeleid door drie feministiese vrouwen, die al enkele jaren verschillende vechtsporten beoefenen (o.a Karate, Jiu-Jutsu)Wij, Inge en Klaar, hebben aan deze week meegedaan en geven hiervan een impressie I 1 2 3 4 5

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 32