blijf huis in tilburg 4 29 blijft voorlopig uit 4 We hebben die avond vooral ge praat over de huidige opvang van vrouwen in Tilburg. De inbreng van twee vrouwen die het Nieuwsblad. Deze publiciteit bleek te er waren nu ongeveer Kiekie Anj a Francien Vrouwencentrum Van Sasse van I jsseltstraat 16, 5041 BL Tilburg. Tel. 42 18 96 in Huize Poels werken was hier bij van groot belang. Zij vertel den dat het laatste jaar de vraag van vrouwen om opvang/on derdak sterk teruggelopen is. Dit is erg vreemd als je weet dat de vier jaar, voorafgaande aan het afgelopen jaar, erg veel (mishandelde) vrouwen met kinde ren in Huize Poels opgevangen zijn. Deze teruglopende trend schijnt ook merkbaar te zijn in opvangscentra voor vrouwen als de Brug in s-Hertogenboschen Valkenhorst in Breda (van de Blijf huizen uit de omgeving Tilburg hebben 'we hieromtrent geen informatie). We denken niét dat dit te maken heeft met het feit dat mishan delen niet meer voorkomt. Waar schijnlijk is het een gevolg van de ekonomiese krisis. Het toe- komstperspektief wordt steeds onzekerder, waardoor vrouwen ge neigd kunnen zijn om vast te houden aan de zekerheden die zij nog wel hebben. Uit de informatie die we op de ze avond kregen, kwam sterk de vraag bij ons op of een Blijf huis in Tilburg nu wel nodig is Temeer daar we niet vanuit eigen hobbyisme een Blijf huis willen oprichten, maar dat het sterk moet aansluiten bij de vraag en behoefte van vrouwen die opvang en onderdak zoeken. Vandaaruit kwamen we op het idee om allereerst een vrouwentele foon op te zetten. Als er vraag naar een specifieke opvang voor vrouwen iszou dat bij de vrouw entelefoon binnen moeten komen. Blijf van mijn lijf in Tilburg ligt wat de daadwerkelijke op richting betreft op dit moment stil. Als uit de vrouwentelefoon een sterke behoefte aan vrouwen- opvang in Tilburg zal blijken, dan willen wij alsnog de initia tieven voor een Blijf huis op pakken Voor informatie over de vrouwen telefoon kun je het vrouwencen trum bellen of schrijven: Op woensdag 22 september j.l. is in het vrouwencentrum een op richtingsvergadering geweest voor een Blijf huis in Tilburg. Er waren toen vier vrouwen. We dachten dat de wat summiere op komst te maken had met de late berichtgeving. Op deze avond hebben we besloten vrouwen die aangesloten zijn bij organisa ties als Huize Poels, JAC (Jonge ren Advies Centrum)advokaten- kollektief e.d. te benaderen met de vraag of zij mee willen werk en aan de voorbereiding van de oprichting. De tweede vergade ring is 28 oktober geweest. Dat hadden we aangekondigd in de Tilburgse Koerier, het Stadsblad, en het Nieuwsblad. Deze "groot sere" publiciteit bleek te wer ken, er waren nu ongeveer 15 vrouwen i 3 M

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 31