onafhankelijke deskundige ondersteuning bij kornmissie-werk verantivoordivoordelijkheid ondersteuningsgroepje nog niet gepraat voor welke zaken wij ons konkreet gaan inzetten, welke zaken prioriteiten moeten gaan krij gen" Op onze vraag wat de aan de kommissie toegevoegde onafhanke lijke deskundige nu precies in houdt, bleven alle vrouwen het antwoord schuldig. Behalve Mevr, v/d Rijt had een idee, dat is "m.i. iemand die haar sporen in Emancipatie land verdiend heeft en onafhankelijk is van welke achterban dan ook" Een op het eerste gezicht aardige d_efinitie. Alleen weinig realis- ties. De gesuggereerde onpartij digheid bestaat niet. Als een vrouw haar sporen nlin emanci- patie-land verdiend heeft is dat Behalve de VOT-vrouwen heeft geen enkele vrouw een ondersteu ningsgroep voor het emancipatie- kommissiewerkMevr. Pervin - Ij zer heeft een begeleidster en zal zoveel mogelijk terugkoppelen naar het projektenoverleg van het Centrum Buitenlandse Vrouwen. En de CDA-vrouwen willen een aantal algemene onderwerpen in het CDA- Vrouwenberaad bespreken. Voor het overige zal het m.n. van het per soonlijk initiatief van de eman cipatie kommissiefeden afhangen in hoeverre zij "de achterban" raadplegen. Behalve een ekstra zware belasting lijkt het een wat smalle basis van werken. gebeurd binnen een bepaalde kring of groepering. De daar opgedane ervaringen en ideeën zal ze van zelfsprekend in de nieuwe funktie inbrengen. Iets anders zou ook niet wenselijk zijn. We hebben bange vermoedens dat de emancipatiekommissie politieke verantwoordelijkheid op haar bord geschoven krijgt wanneer zij prioriteiten moet gaan aangeven in het te voeren emancipatiebe leid (konform officiële taak). Onze angst wordt versterkt als we in de emancipatie-nota lezen dat gezien de "sterk beperkte budgettaire mogelijkheden" van de Gemeente een "nauwgezette prioriteiten-afweging" noodzake lijk zal zijn. Het is en mag niet de taak van een emancipatiekommissie zijn om binnen de marges van de huidige verhoudingen prioriteiten te formuleren. Zij dient vanuit een onafhankelijke positie, gevoed door de basis, een visie te ont wikkelen en beleidsideeën aan te dragen die een weergave zijn van bij vrouwen levende wensen. Ontwikkelen van konkrete maatre gelen, haalbaarheid, prioritei ten stellen e.d. zijn allen za ken waar de politiek verantwoor delijken (i.c. de Gemeenteraad) zich over dienen te buigen. Zij moeten voor's en tegen's afwe- gen en hun keuze bepalen. Daar voor kunnen ze (dan ook) door hun kiesters/-zers ter verant woording geroepen worden. Onze vrees is echter volgens

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 29