konkreet Om nog een duidelijker beeld te krijgen hebben we gevraagd voor welke zaken de leden zich kon kreet in willen zetten. Onze het geld verdeeld. Dit geldt m.n. voor de beleidsgebieden welzijn, personeel (v/d Gemeente zelf), werkgelegenheid en volkshuisves ting. Behalve de door Marya ge noemde gebieden gaat Elly v Luyk haar belangstelling ook uit naar volwassenenedukatiebejaarden beleid, gezinszorg en onderwijs. En wat betreft vorming en onder wijs vindt zij Adje v/d Made op haar pad. Adje wil zich ook be zighouden met specifiek welzijn. - bevorderen dat hogere funkties binnen het gemeentelijk appa raat d.m.v. ojJen procedures ook voor vrouwen toegankelijk worden - voorwaardenscheppend bezig zijn m.b.t. kleinschalige ar beidsprojecten voor vrouwen - inspraak van vrouwen bij be stemmingsplannen t.a.v. win kels, scholen, speelgelegen- heden, e.d. - vermindering huurlasten Vrouw encentrum Tilburg - kinderopvang als basisvoorzie ning - politiebeleid, d.w.z. vrouwe lijke funktionarissen t.b.v. verkrachte- en aangerande vrouwen - opvangcentrum voor verkrachte vrouwen - vrouwengezondheidscentrum - subsidiëring en huisvesting van een toekomstig Blijf van m'n lijf-huis Tilburg - i.p.v. ekonomiese gebondenheid, sociale gebondenheid als kri- terium nemen m.b.t. de terug keer van -buitensteedse- vrouw en naar Tilburg - werkgelegenheid bevorderen voor vrouwen in Tilburg; en dit dan niet beperken tot de traditionele vrouwenberoepen Riek Flipse zet bij alle ge noemde punten een kruisje. We mogen aannemen dat ze zich voor alles in wil zetten. Elly v Luyk noemt behalve de andere punten m.n. de kinderopvang; en daarbij tekent Marya Visscher aan dat dat een van de belangrijkste voorwaarden is voor emancipatie van vrouwen met kinderen. Ze wil zich verder -naar gebleken be hoefte- bezig gaan houden met politiebeleid, opvangcentrum verkrachte vrouwen en vrouwenge zondheidscentrum. W.b. de andere zaken wil ze zich -voor zover binnen de mogelijkheden van de kommissie en de Gemeente- inzet ten. Ze merkt m.b.t. de hogere funkties in het gemeentelijk ap paraat op dat ze liever positie ve diskriminatie t.a.v. vrouwen ziet dan open procedures Mevr. Pervin - Uzer vindt alle genoemde onderwerpen belangrijk maar wil konkreet voor buiten landse vrouwen bereiken: een ei gen centrum struktureeleigen edukatieve voorzieningen en di verse kleinschalige arbeidspro- jekten. Mevr, v/d Rijt geeft niets aan. Ze wil niet "vooruitlopen op een eventuele werkverdeling, zo die al tot stand komt". Adje v/d Made wil persoonlijk meer aandacht voor scholing en vorming voor vrouwen boven de 30 jaar. Maar, zegt ze: "ik zit niet op persoonlijke titel maar namens het VOT in deze kommissie. We hebben in het VOT en in het

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 28