25 vaagheden wat willen ze doen en Op onze vraag naar welke ge meentelijke zorggebieden be leidsterreinen) de persoonlijke belangstelling uitgaat antwoor den enkele vrouwen dat ze geen specifieke voorkeur hebben. Ze willen zich inzetten voor vrouw en (-belangen) in het algemeen. Mevr. Pervin Uzer wil zich rich ten op het hele emancipatie ge beuren van en voor buitenlandse vrouwen op sociaal, maatschappe lijk en ekonomies terrein. Marya Visscher merkt op dat het haar nuttig lijkt dat de kommissie zich konsentreert op beleidsge bieden waar de gemeentelijke overheid het beleid vaststelt Mevr. Naber (CDA) en Mevr. Si mons (Kath. Vrouwengilde) lie ten niets van zich horen, on danks onze bijgesloten retour envelop met postzegel. Maar niet reageren is ook reageren’. De schriftelijke beantwoor ding liep nogal uiteen. Ondanks ons verzoek uitvoerig te reage ren wilde Mevr, v Riemsdijk niets toelichten. Dat dacht ze pas te kunnen na de officiële benoeming door de Gemeenteraad en nadat ze meer zou weten over "het werk en de taakverdeling in de emancipatiekommissie"Een op zijn zachtst gezegd wat merk waardige reaktie. Je mag toch verwachten dat iemand die door een bepaalde groepering als kan didate naar voren geschoven wordt, enigszins op een rijtje heeft wat ze zoal wil gaan doen c.q. bereiken. Opvattingen en doelen zijn toch niet afhanke lijk van een formele benoeming of van ruggespraak binnen de be slotenheid van een emancipatie kommissie. Toch zal de Vrouwen raad haar wel om bepaalde rede nen aangewezen hebben!? Goede vierde in het rijt je is Mevr, v Bavel-vBerkel (CDA). Ook zij laat na aan te geven voor welke zaken ze zich konkreet wil inzetten. Een aantal vragen wil ze niet beantwoorden, "omdat ik dan een vooringenomen standpunt heb. Ik wil nldat deze commissie open en eerlijk funktioneertzonder vooroordelen of vooringenomen standpunt". Een loffelijk stre ven maar tegelijkertijd ook wat naïef. Het is nogal tegenstrij dig dat je omwille van het "open en eerlijk funktioneren-gevoe- len" je eigen visie en standpun ten aan anderen wilt onthouden. Dat getuigt niet van openheid. Daarbij komt nog dat de emanci patiekommissie geen groep en/of doel in zichzelf is. Het is een klub die in het leven geroepen is t.b.v. -uiteindelijk- alle Tilburgse vrouwen. Goede onder linge samenwerking 'is nastre- venswaardig, dit mag echter niet ten koste gaan van een duide lijke opstelling "naar binnen" en "naar buiten". Onze "ik-wil-niet-zeggen-wat- ik-vind" top vijf wordt afgeslo ten door Riek Flipse (PvdA). Haar benepen beantwoording in de trant van ja/nee/geen mening laat nog heel wat te gissen over

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 27