proloog speelt "speeltijd" 23 vrouwentheaterstuk 65-jarige vrouw met haar her- I Marlies Uit het Proloogbulletin najaar 1982. humor, maar misvormt af en toe haar verleden door een doorgedre ven nieuwe feministiese moraal. In het stuk spelen vier vrouwen: Antoinettezij leeft in 1935 en is 18 jaar oud. Ze is op haar 16e van school gegaan en helpt nu in de huishouding omdat er vanwege de krisis geen werk is. Zij en haar vriend Jacques wil len nog niet trouwen, omdat hij ook geen baan heeft. Nettiezij leeft in 1950 en is 33 jaar oud. Ze is getrouwd met Jacques en heeft 3 kinderen. Ze doet het huishouden en zorgt voor man en kinderen. Ze heeft hier geen problemen mee, alhoewel in haar dromen en fantasiën wel eens anders blijkt. Netzij leeft in 196 2 en is 45 jaar oud. Haar kinderen zijn ouder en voor haar begint het een probleem te worden wat ze met haar leven aanmoet. Ze wil graag gaan werken, maar ze is onge schoold en te oud voor de arbeids markt. Ze klampt zich vast aan de verzorging van de twee nog thuis wonende kinderen en haar man. Vijf jaar geleden heeft ze een zeer kort, maar heftig avontuur beleefd met een andere man. Ze put soms nog kracht daaruit en koestert, idealiseert deze her innering. Tonyzij leeft in 1982 en is 65 jaar oud. Ze is sinds 10 jaar weduwe. Na twee jaar zoeken naar zichzelf heeft ze bezigheden ge zocht die haar een gevoel van nut geven. Langzamerhand is ze in kontakt gekomen met een soort VOS-groep en heeft ze de vrouwen beweging ontdekt. Ze kijkt terug op haar leven met hardheid en De 65-jarige vrouw leeft dus nu. Haar herinneringen worden in beeld gebracht door de andere personages Door het spelen van spelletjes komen herinneringen boven van keuzes en gebeurtenissen in haar leven. Langzaam ontwikkelt zich dit tot een wirwar van schijn baar onbenullige gebeurtenissen tussen de vier vrouwen tot ze uitmonden in fundamentele kon- flikten Stuk voor stuk jagen ze elkaar dan weg, alsof ze de aanwezig heid van hun eigen herinneringen niet meer kunnen verdragen, om dat ze de konsekwenties van hun keuzes en niet-keuzes overzien. De vrouw die nu leeft Tony, blijft dan alleen over. Weet zij het het best? Heeft zij gelijk? De waarheid omdat ze nu leeft? Speeltijd is geschreven en gere gisseerd door Lisette Mertens. De vier vrouwen die er in mee spelen zijn: Marion Metz (Antoi nette), Margreet Bernsen (Nettie), Nienke Sikkema (Net) en Mart Gevers (Tony). Het decor is van Marian van den Dungen. De publiekskontakten wor den verzorgd door Leta van de Wal. De toneelgroep Proloog brengt vanaf half november het stuk "speel tijd" voor en door vrouwen Speeltijd is een voorstelling over een inneringenervaringen en konflikten.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 25