16 zelfs het foldertje nog geschreven in de 3 De A.B.W. is één van de Sociale Voorzieningen. Het geld komt uit de algemene middelen; belasting opbrengsten. De bijstand is ge koppeld aan het minimum loon. De koppeling aan het minimum loon zegt nog niet veel over het uit te keren bedrag. Het minimum loon is tot stand gekomen in 1964, als resultaat van onderhandelingen tussen overheid, werkgevers en werknemersEen onderzoek naar hoeveel men echt nodig heeft om van te kunnen leven is er nog nooit geweest. Op het ogenblik be dragen de uitkering voor een echt paar zonder en met kinderen 1.451,80 per maand (resp. zon der en met kinderbijslag). Een éénoudergezin met een of meer kin deren 1.306,65 per maand. Een alleenstaande krijgt per maand 1.016,25. Dit bedrag is hetzelf de als dat van de Rijksgroepsre geling werkeloze werknemers (R.W. W.). In deze regeling heb je sol licitatieplicht Het is duidelijk dat de mogelijk heden van de wet geïnterpreteerd worden naar de geest der tijd en hiernaar ingevuld worden. rechtspositie van de bijstands- aanvraagster/vrager in de ver schillende Gemeentes Om dit gelijker te maken werd in 1974 de wet Landelijke Normering Bijstandsregeling (L.N.B.) aan genomen. Enerzijds wordt de rechtspositie verbeterd, maar an derzijds houdt dit wel een be knotting van het individualitei-ts- principe in; dit principe geldt nu alleen nog voor allerlei kos ten die als ekstra aangemerkt kunnen worden. In 1978 werd de bijzondere kostenregeling ver vangen door de zogenaamde "all- in norm" welke in houdt dat de bijstand verhoogd wordt maar men dan ook geacht wordt de bijzonde re kosten hiermee te betalen. van 1982 is "hij" vorm <•1 CF'siS A? I 4 I 00 GJ O» 00 co 00 o |Q. tollet-/was schoorunaak- artlkelen

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 18