vrouwenwerk in uitvoering drie projekten als vervolg op de eerste, 3 Er zij vonden zou moeten We zijn 's morgens gestart met een algemene informatieronde m.b.t. de stand van zaken rond de vorige studiedag gekozen prio riteiten Voor een aantal vrouwen zou de belangrijkste funktie van zo’n dag moeten zijn: een soort dis- kussieplatform om~informatie met elkaar uit te wisselen, elkaar te ondersteunen en het opwekken van nieuwe strijdlust bij elkaar. *1 1. Het "blijf van mijn lijf" initia ti ef: 28 oktober is er een oprichtings vergadering geweest. Het groepje is in oriënterende fase zie elders krant) 2. Vrouwenge zondheidscentr um: een paar vrouwen zijn informatie aan het verzamelen over bestaan de vrouwengezondheidscentra. Uit de diskussie die hierover ge voerd werd, werden de volgende aandachtspunten naar voren ge bracht - het initiatief moet door be trokken vrouwen gedragen wor den; ongenoegen is de beste motor - inventarisatie van welke art sen je wel en welke je niet goed helpen - kursussen om beter met je lijf om te leren gaan - medicijnen spreekuur - informatie over gezond eten - zelfhulpgroepen starten over: moeders, premenstruele depres sie, postnatale depressie, epilepsie, fobiën - ex-psychiatrische patiënten, after-care e.d. - klachten bundelen over irra tionele gezondheidszorg - gebruik maken van ervaringen van andere vrouwengezondheids centra - inventarisatie maken welke zelfhulpgroepen er al zijn in Tilburg ■De initiatiefgroep maakt een plan en vraagt subsidie aan. Be gin 1983 zullen er thema-avonden weer zo'n werk-studie- 14 oktober was er, dag Daaruit zijn toen de volgende drie prioriteiten gesteld 1. Blijf van mijn lijf huis. 2. Vrouwengezondheidscentrum Kleinschalige werkprojekten voor vrouwen. zijn die dag ook werkgroepjes gevormd van vrouwen, die hieraan verder wilden werken. Zoals de vaste lezeressen zich misschien nog zullen herinnerenwerd 10 juni een werk-studiedag voor vrouwen georganiseerd Die dag hebben vrouwen een inventarisatié gemaakt van wat dat er op het gebied van vrouwenemancipatie zo allemaal gebeuren in de gemeente Tilburg Een hele lijst, zoals je begrijpt. «5

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 11