IDioot or- "Waarom vind je het belangrijk dat homoseksualiteit binnen het onderwijs aan de orde komt?". Wat me wel verbaast is dat ik de eerste ben die hiermee op de ze manier naar buiten is geko men. De rest heeft zich laten afschepen, zich in een verdom hoekje laten duwen. Ik heb met die hele publiciteit een stuk strijdbaarheid doorge geven, en binnen de vakbond een mentaliteitsverandering teweeg gebracht Hoewel het van het begin af de bedoeling was de zaak te ver- We vragen Toos naar haar positie ve en negatieve ervaringen over de afgelopen periode (Hoewel af- gelopen Toos"Er waren een paar dingen die ik vervelend vond, zoals een K.R.O. radio-reporter met sugges tieve vragen, en mijn foto’s in de kranten. Het meest positieve vind ik dat ik het volgehouden heb, want soms stond ik er heel dubbel in. Toos"Zo lang het niet aan de orde komt wordt maar aangenomen dat iedereen heteroseksueel is. We zijn bezig met jonge mensen die we bewust willen maken van wat er met hun zelf en in de we reld gebeurt. Zeker in mijn vak, omgangskunde. Maar....dan mag je het niet hebben over homoseksua liteit, niet over feminisme, en niet over keuzes die ze kunnen maken. Je mag alleen bezig zijn met gezinnetjesnou dan zijn we knap bezig met indoctri natie, dan leren we ze kiezen wat de maatschappij wil dat ze kiezen Alle leermiddelen heb ik moeten herschrijven omdat ze in de man nelijke vorm stonden". Bijvoorbeeld als je mensen over je ziet lezen in de krant wil je aan de ene kant roepen: verdomme dat gaat over mijkijk eens wat er met ons gebeurtMaar aan de andere kant heb je dat gevoel van, als ze maar niet in de ga ten hebben dat het over mij gaat, angst voor rotopmerkingen als"doe dan die roze driehoek af", of "doe gewoon, praat er niet over dat je lesbies bent". Want er wordt aan alle kanten geprobeerd je in de hoek van de zielige, de afwijkende, de ge stoorde te trappen. Ik heb nu zo iets van, o ja? Waarvoor? Maar voor je zover bent, heb je al een flink ge vecht met jezelf moeten leveren en daar heb je heel wat onder steuning van anderen bij nodig; en dan niet alleen van logge ganisaties als de vakbond. Tl aap NOOT pot poot Hejero DORM

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 9