6 1-7-1982 Helmond. "Werkzaam zijn in het onderwijs bete kent werkzaam zijn met je hele persoon, je hele inzet. En voor mij, mijn vrouw zijn en mijn lesbies zijn." Toespraak Toos, 1-7-1982 Helmond. "Het hele onderwijs is gericht op heterosexualiteitDe leermid delen zijn meestal gebaseerd op de gezinsmoraal Toespraak Toos, Toos:"In ieder geval een flink stuk ondersteuning. Een stuk be kendheid eraan geven en het niet mooi mijn gevecht laten want dat heb ik zelf niet gewild. Wat het C.O.C. nu doet, als je de laatste Sek leest het gaat bijna allemaal over Amersfoort, 'Bat verbaast me. wel, omdat de hele roze week in het teken van het onderwijs stond. En dan krijg je zo'n duidelijke praktijk situatieen daar wordt verder niets meegedaan. Van plaatselijke afdelingen heb ik solidariteitsverklaringen ge kregen, landelijk dat nog niet. Het C.O.C. wenst je veel sterk te in je strijd". Willemien Ruygrok opgebeld om het C.O.C. bij de aktie te be trekken, maar die zei: "Ja maar met dit soort dingen kunnen wij ons niet bezighouden". Het C.O.C. is pas kontakt op gaan nemen na de internationale homo-dag in Amersfoort (26 juni j.l.). Ze vonden dat er meer ak tie gevoerd moest worden. In eerste instantie rond mijn per soon en daarna in een breder ka der. Dat vond ik prima. Ze heb ben een oproep geplaatst in de Volkskrant voor de demonstratie in Helmond. Zij hebben toen wel de zaak helemaal naar zich toe getrokken. De toespraak van het C.O.C. in Helmond ging helemaal over Amersfoort en de weerbaar heids trainingen van het C.O.C.; de homoseksuelen in het onderwijs kwamen er niet meer aan te pas". "Jfat vind je dat je van het C.O.C. mag verwachten?" Toos"Er is overwogen om in ho- ger beroep te gaan. Maar we heb ben daarvan afgezien omdat dit een schriftelijke procedure is die wel vier maanden kan duren. En daarmee verviel dan de eis om na de vakantie terug te zijn op school. Een andere overweging was dat we er niet meer uit zou den krijgen als met het kort ge ding omdat die rechters de in houdelijke diskussie niet aan hoeven gaan. Daar komt nog bij dat een kort geding een aktie moment is. Uit aktie krijg je emotionele steun terug. In hoger beroep zou mijn zaak juridies uitgespit worden, dus zou het een puur individuele zaak worden en daar ben ik niet zo gelukkig mee Wat we "gewonnen" hebben met het kort geding zijn uitspraken van de rechter en de advokaat van het bestuur in de trant van: je mag wel lesbies zijn maar er niet voor uitkomen; doe je dat wel dan zit je met je identiteit in de knoop. Je bent een minder heidsgroep dus je hebt je maar stil te houden. Het tijdens werk tijd dragen van de roze driehoek kan provocerend en aanstootge vend zijn. "Er zijn dus uitspraken gedaan die nogal beledi ge nd zijn voor iedere zichzelf respekterende homoseksuele vrouw en man. Je zou verwachten dat een orga nisatie als het C.O.C. daarop in zou springenWat waren jou ver wachtingen van het C.O.C.?". Toos"Geen enkele; dat op basis van wat ik gehoord had. Iemand van de A.B.O.P. homogroep had

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 8