5 H üi ■M ••er terecht moet drammen. Want ze schepen je in eerste instantie af". I "Zeker voor meisjes is het belangrijk als ze zich ook kunnen indent ificeren met een zelfbewuste docente." -- Toespraak Toos, 1-7-1982 Helmond. "Dus in principe kan iedere vrouw bij Vrouwenvuist |u/r dit butte* 8 Juli j1diende het kort geding dat Toos had aangespannen tegen het school bestuur. Zij werd daarbij gesteund door de A.B.O.P. die bij verlies de kosten op zich nam. De formele eis was verlenging van de tijdelijke aanstelling en het krijgen van een duidelijke motivatie voor het niet verlengen van het tijdelijk dienstverband Eigenlijke„bedoeling van Eet aanspan nen van het kort geding was een brede inhoudelijke diskussie op gang te krijgen over het dragen van de roze driehoek - en dus het openlijk uit kunnen komen voor homoseksualiteit -. Dit dan niet alleen toegespitst op Toos, mar op het algemeen. De rechter heeft de zaak echter puur juridies behandeld, oftewel: het schoolbestuur is wettelijk niet ver plicht te motiveren waarom een tijde lijk dienstverband niet wordt verlengd. Het kort geding werd verloren. Wat gebeurde er daarna? Toos"Het is een aktie-groep die heel breed georiënteerd is. Er zitten afgevaardigden van een aantal vrouwenorganisaties uit Eindhoven in. Ze bekijken elke aktie die met vrouwen te maken heeft en pikken er een aantal op. Zo hebben ze bij Philips en de Bijenkorf aktie gevoerd toen daar vrouwen ontslagen werden" Toos: "Nou als je naar de vak- bond gaat gebeurt er niets. En zeker niet als het om homofilie gaat. Ik heb toen zelf, via-via, een vrouw uit de vakbond bena derd. Zij wees me op een kongres van vakbondsvrouwen dat gehou den zou worden. Ik ben daar naar toegegaan en heb mijn zaak ingé bracht. Vanuit dat kongres zijn toen akties aangekondigddat was de start. Daarna heb ik kontakt gezocht met Vrouwenvuist. Tijdens een vergadering heb ik mijn situatie uiteengezet en gezegd dat ik het niet zou pikken vanwege mijn les bies zijn ontslagen te worden. Dat ik daar aktie tegen wilde gaan voeren en of zij mij daarin wilden ondersteunen. Vrouwen vuist heeft mijn vraag overwogen en besloten de aktie op te pak ken. Vier vrouwen van Vrouwen vuist zijn de hele zaak gaan or ganiseren; er zijn taken ver deeld, er is een publiciteits- kommissie gekomen, waarin ik "Wat is Vrouwenvuist voor een groep Hoe ziet zij eruit? zelf zat, iemand van de A.B.O.P. homogroep en een hoofdbestuurder van de A.B.O.P. Vandaaruit is het in de kranten gekomen en op de radio bij "meer over minder" (progranma N.O.S., red.). Vrouwenvuist heeft alle akties voorbereid, ook de demonstratie in Helmond" Toos"Ja, je moet alleen de weg weten. Net zoals je bij de vakbond moet weten dat je door 1 '9? -w- - - 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 7