een schoolvoorbeeld 2 4 A t' en verrooe- A.B.O.P. Algemene Bond van Onder wijzend Personeel. De vakgroep bestaat uit docenten omgangskunde, opvoedkunde en psycholo gie. De vakgroep heeft een belangrijk en stem bij het aannemen van een sol licitant dan de direktie. De kollega die bij Toos had gelogeerd, mocht in eerste intstantie levenslang geen stage-begeleiding en supervisie meer geven. Dit werd later omgezet in een jaar, als gevolg van een gesprek tussen een delegatie van de A.B.O.P.* Homogroep, de Lesbiese vrouwen in het onderwijs en het schoolbestuur. In dat gesprek kwam Toos zijdelings ter spra ke. Vanuit het bestuur werd verzekerd dat genoemd voorval en het dragen van de roze driehoek geen nadelige invloed zou hebben op de verlenging van het tijdelijk dienstverband (De direkteur had Toos inmiddels wel tot twee maal toe verzocht die roze driehoek af te doen)Evenwel..kort daarna kreeg Toos te horen dat zij naar een andere baan moest omzien, met als argument dat zij- niet paste binnen de sfeer van de school Hiermee werd haar maandenlange den bewaarheid. Toos ging naar de vakbond, wat gebeur de er toen? over de Tilburgse Toos van de Mater Dei School te HelmondHaar tijde- omgangskunde werd niet verlengd hoe- in het vooruitzicht was om haar lesbies zijn van de roze tegen haar ontslagOok spande van de school daar hadden We vroegen haar of er kon- zij vanwege haar lesbies zijn kingen gehad over mijn manier van werken. Dus daar kon het al lemaal niet aan liggen. Ik ben er met kollega’s over gaan pra ten en die konden ook niets an ders bedenken dan dat het om het lesbies zijn ging". In de vorige Vrouwenkrant berichtten wij den Hurck, lerares aan de Mater Dei School lijke aanstelling als lerares wel dat tijdens het sollicitatiegesprek wel gesteldOmdat Toos het vermoeden had dat het ging, en vooral om het uitkomen daarvoor -het dragen driehoek-, is zij aktie gaan voeren zij een kort geding aan tegen het bestuur Hoe alles verlopen is en hoe het verder gaat, wij met Toos een gesprek over, krete aanwijzingen waren dat ontslag had gekregen. Toos"Die zijn er niet geweest. Ik had wel een sterk vermoeden dat het daarom ging. Naar aan leiding van die gebeurtenissen vorig jaar heeft het bestuur ge probeerd mij te schorsen. (Een homofiele kollega, zijn vriend en een leerling hadden na een schoolfeest bij Toos gelogeerd; dat werd door di rektie en bestuur uitgelegd als gele genheid geven tot seksuele handeling en red Dat is niet gelukt omdat leer lingen uit protest de school een dag bezet hieldenVanaf dat mo ment werd het hen duidelijk dat ik lesbies was. En dat terwijl ik met de roze driehoek op ge solliciteerd heb, en de vak- groep(*) mij aangenomen heeft vanwege mijn feministiése idee ën en lesbies zijn. Toen direktie en bestuur een maal wisten dat ik lesbies was had ik het idee van: nou moet ik eruit. Nadat bleek dat mijn tij delijke aanstelling niet werd verlengd heb ik dat vermoeden in gesprekken naar voren gebracht. Er werd echter steeds ontkend dat het om mijn lesbies zijn ging. Maar ze hadden me gezegd dat ik onderwijskundig uitste kend funktioneerdeik had ook nooit klachten of op- en aanmer-

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 6