vrouwenwraak 2 (bruggetje Oude Lind dat mel de maat kwaadheid alleen laten Na het zoveelste bericht in het Nieuwsblad van het Zuiden, ding maakt van een aanranding in TiIburg-Noordwas voor ons vol. Ne wilden iets doen, het niet meer bij en richtten de aktiegroep VROUWENWRAAK op. Het is onze bedoeling om d.m.v., akties mensen er op te wijzen dat verkrachting, aanranding en andere vormen van geweld tegen vrouwen nog steeds voorkomt en zelfs verergert, zoals in Til burg Noord. We verwijzen naar o.m. de tal loze boeken, skripties, jaarver slagen, brochures, tribunalen, Konferentiesaktiegroepen en de overvolle Blijf-huizendie de ernst van de situatie voldoende bewijzen Na de studiekonferentie van 7 en 8 juni in Kijkduin op initiatief van Hedy d’Ancona, waarin geweld tegen vrouwen door vrouwenbewe ging, politici en ambtenaren be sproken is, lijkt deze problema tiek in de hogere regionen te zijn doorgedruppeld. Hoe lang zullen maatregelen en een samenhangend beleid t.a.v. seksueel geweld tegen vrouwen nog op zich laten wachten Van de kant van de ordebewakers, rechterlijke macht en de weten schap hebben we vooralsnog wei nig te verwachten. Daarvan getuigt ook de mediese rubriek van Dr. M.de Groot in het Nieuwsblad van 14-7 ’82. Onder de titel over de oorza ken van seksuele agressie be zorgt hij verkrachters niets min der dan een vrijbrief om hun ver achtelijke daden te plegen, en een psychiater om hun iets te sterke driftleven onder kon- trole te helpen brengen. We vinden het frustrerend om steeds te moeten horen, lezen, zeggen hoe beroerd het is dat vrouwen nog steeds vogelvrij ver klaard zijn. Het gevoel van onveilig-zijn op straat of zelfs thuis, maakt be wust of onbewust deel uit van het leven van vrouwen. Mannen kunnen niet verkracht wor den door vrouwen, kennen die ver lammende arigst niet. Vaak kennen de vrouwen de oorzaak van die angst wel, maar komen in konflikt met zichzelf omdat ze bang blijven en niets durven on dernemen. De angst blijft indivi dueel naar binnen slaan. Vrouwen laten elkaar soms zelfs zakken met de mededeling: dan had je maar niet We wijzen nog steeds niet kollek- tief de veroorzaker van die angst aan. Het wordt de hoogste tijd dat in Tilburg onze aanklacht open baar gemaakt wordt; dat Tilburg- se vrouwen zich organiseren en het niet bij individuele angst, kwaadheid en ervaringen laten.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 4