redaktioneel I margriet Zo, de vakantie zit er voor bijna iedereen weer op. Als ik er nu gemakshalve vanuit mag gaan dat ieder het hare heeft genoten, juist die rust of dat avontuur heeft gehad waar ze op hoopte, dan biedt dat wellicht perspektief voor het komen de jaar. D.w.z. hernieuwde of net vrijgekomen energie zal uitstekend van pas ko men bij het gezamenlijk oproeien tegen de nog steeds niet aflatende stroom van vrouwonvriendelijke, vrouwvijandige en vrouwhatende omstandigheden in onze (loka le) samenleving. Een bolle kreet, loze woorden? Was het naar waar'. Want, en nu kom ik weer met de uitgekakte -helaas aan aktualiteit nog niets in boetende- opsomning: hoe staat het met de kinderopvang, de onderwijskansen voor meisjes en vrouwen, de veiligheid op straat of elders, werkgelegenheid voor vrouw en, seksisme, verkrachting, mishandeling, porno, bijstandsvrouwen, Wel, als je bovenstaande lijst in volle omvang -met alle konsekwenties- tot je door laat dringen, ben je weer aan vakantie toe. Tenzijtenzij we elkaar gaan opzoeken, ons gaan organiseren, plan nen gaan bedenken, manieren gaan zoeken om onze eisen nu eens eindelijk te verwe zenlijken. Want het is toch van den dolle dat na 10 jaar vrouwenbeweging/strijd nog bijna niets konkreets bereikt is. Alia, een stuk mentaliteitsverandering is ons ten deel gevallen. Er is bereikt dan men vrouwen betrekt bij en "meeneemt" in bespie gelingen en besprekingen. Maar waar het gaat om echte beleidsmaatregelen en voorzieningen ten behoeve van vrouwen is zowel Rijk als Gemeente bij voortduring selektief opgetreden. Wat dat betreft hebben ze al jarenlang een voorschot genomen op de huidige bezuinigingen. .En het vreemde is dat veel vrouwen genoegen blijven nemen met de aan hun bewezen lippendiensten, daarop willen vertrouwen en hoop koesteren voor de toekomst. Welnu vrouwen, meisjes en dames, de tijd van wensen en afwachten is ruimschoots verstreken. Tot die konklusie kwamen ook de vrouwen van Vrouwenwraak. Zij trokken de nacht in om m.n. de bevolking van Tilburg-Noord wakker te schudden. En begin juni kwamen heel wat vrouwen voor een werk- en studiedag naar het Vrouwencentrum om zich geza menlijk te buigen over de vraag wat er zoal nodig is voor vrouwen in Tilburg. Dat leverde heel wat op! Toos van den Hurck ging in de slag met schoolbestuur en rechtbank tegen -in feite- de alom heersende hetero "normaliteit" De kerngroep van het Vrouwenkafee -de aanwezigheid en het getouwtrek om de ver trekdatum van sportklub Tilbria meer dan beu- gaat op zoek naar een eigen pand. In het artikel over vrouwen in de textiel komt duidelijk naar voren hoe er met werkgelegenheid voor vrouwen gesold is (en wordt)Maar er blijkt ook uit dat "aangepaste"zelf verkozen arbeidsomstandigheden een ideale werksituatie bieden. In deze krant wordt een begin gemaakt met een reeks van artikelen over het leven van vrouwen in andere landen. Als eerste wordt de situatie van Filippijnse vrouw en belicht. Verder een nieuwe -een soort vraag en aanbod- rubriek in de krant: haar-lokken. Nog een laatste bericht: Klaar heeft na jb 2 jaar haar "redaktie-lier" aan de wil gen gehangen. Een groot verlies voor de toonzetting van de krant; een kaal gevoel bij ons!We zullen de haar eigen manier van werken en doen missen. Veel gpeds gewenst Klaar, met andere en nieuwe dingen. Met het vertrek van Klaar is onze redaktie nog (maar) 3-vrouw sterk. Op de oproep voor nieuwe redaktieleden (vorige krant) heeft niemand gereageerd. Positief uitgelegd houdt dat in dat onze lezeressen kennelijk een onwrikbaar vertrouwen stellen in ons kunnen en beschik bare tijd. Helaas, ons kunnen maar vooral onze tijd kent haar begrenzingen. Zoals het zich nu laat aanzien wordt de volgende krant tevens de laatste krant. Op zich willen wij verder met de krant maar dan is versterking van de redaktie NOODZAKELIJK. Dus vrouw/meid heb je zin en tijd....je bent van harte welkom.

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 3