29 kreeg heel weinig voorkeursstem men. Pas met de Provinciale Sta tenverkiezingen in het voorjaar zag ik het aankomen, omdat ik er toen heel veel kreeg. Op dat moment dacht ik 'oei, als dat straks maar niet verkeerd afloopt’. Maar er was niets meer aan te doen, de lijsten voor de gemeenteraad waren al ingediend en vastgelegd, ik kon niet meer terug. Toen de verkiezingen geweest waren en de stemmen geteld, hoe dacht jij, de fractie en de rest van de afdeling toen over jullie verantwoordelijkheid ten opzichte van diegenen die jou zoveel stem men bezorgd hadden? Christa: Eerlijk gezegd hadden we daar in eertse instantie niet verdelen. Ik kan nu eenmaal geen 30 of 40 uur in dat werk stoppen omdat ik ook nog twee kleine kin deren heb en drie dagen buitens huis werk. Met een vierpersoons' fractie zou alles net te combi neren zijn dacht ik. Dat zijn jouw persoonlijke overwe gingen om als vierde op de lijst te staan, maar waarom stond er geen andere vrouw bij de eerste drie? Christa .-Dat is het probleem van de vrouwen in de partij. We heb ben veel aktieve vrouwelijke leden in de partij, maar die houden zich tot nu toe op de achtergrond. Zij doen veel onder steunend werk, in de steunfrac- tie, het afdelingsblad en het secretariaat. De meesten willen liever niet op de voorgrond tre den, niet in forums en ook niet in de raad. Daar komt nog bij dat veel vrouwen in de afdeling stellen: we willen niet gekozen worden op basis van ons vrouw zijn maar op basis van onze kwa liteiten. Door het voortdurende werk op de achtergrond ontwikke len ze de voor de raad vereiste kwaliteiten ook nooit. Zo draaien we in een cirkel rond. Jij vindt dat daar iets in moet veranderen? Christa: Ja, zowel mannen als vrouwen het openbare werk doen. Je kunt het parlementaire werk niet overlaten aan mannen want al zet je ze nog zo onder druk, ze zullen nooit zo intensief voor ons opkomen omdat ze onze pro blemen niet als hun eigen pro blemen ervaren. De komende tijd wil ik vooral met de PSP vrouwen in Tilburg hier over een flinke diskussie gaan voeren Heb je er, toen je als vierde op de lijst ging staan, niet bij stil gestaan dat je veel voorkeurs stemmen van vrouwen zou krijgen? Christa: Dat heb ik te laat in- gezien. Vier jaar geleden stond ik als derde op de lijst, we kregen toen één zetel en ik

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 31