CblqF'; LJF 1 HUÏS .1 vrouwen die Margriet Het vrouwengezondheidscentrum zal eerst nadat klachten en be- uur is nog een initiatiefgroep kontaktpersoon) nodig. (Wellicht iets voor jou?) GCtfAW oo o 0 Er wordt begonnen aan de op richting van een blijf-van-mijn- lijf-huis in Tilburg. Bruikbare ideeën zijn al ruim voorradig, maar aanvullingen zijn welkom. Welkom zijn ook vrouwen die haar schouders onder het blijf-van- mijn-lijf-huis willen gaan zetten. Kiekie Boelaars en Bep Bombay zul len binnenkort een oprichtingsver gadering organiseren. veel vrouwen werken in het vrij willigerswerk, doen onbetaald werk. Hebben dikwijls weinig diploma's en veel kapaciteiten. Deze tellen echter nauwelijks of niet mee in het formele werk-circuit'Laten vrouwen elkaar bij het beëindigen van onbetaald werk, getuigschriften of certifikaten geven waarin (ontwikkelde) vaardigheden en ervaringen benoemd worden. Dit kan o.m. van belang zijn naar het arbeids- buro en sollicitaties." (uitspraak op werk/studiedag 10-6-1982) Bij de opzet van kleinschalige werkprojekten is het raadzaam kontakt op te nemen met reeds bestaande vrouwenprojekten en het Buro Kleinschalige Werkpro- jekten (Tilburg) ruimte daaromheen de informatie willen verwerken. WIE BIEDT De ochtend werd afgesloten met het kiezen van gezamenlijke prio riteiten (doelen) t.b.v. het middagprogramma. De keuze viel op: - het vrouwengezondheidscen trum, - het blijf-van-mijn-lijf- huis en - de kleinschalige werk pro jekten Het was de bedoeling s middags oefender- en fantaserenderwijs, om te gaan met de vraag: hoe bereiken we die doelen? en welke strategie kiezen we daar voor? Deze opzet sloeg om diverse redenen niet aan. O.a.: een aantal vrouwen was al enthousiast en aktief be zig met de konkrete invul ling van haar voornemens en wilde verder met het uit werken van haar plannen. Enfin, na een wat warrige dis- kussie werd besloten groepen te vormen rond de drie gekozen prio riteiten. Zij zouden zelf bepalen in hoeverre o.m. de strategie- opzet aan bod zou komen. In het kort wat uit die diskus- sies naar voren kwam: I V/4 I i IM'h) hoeften van vrouwen via een (nog op te richten) vrouwenspreekuur bekend zijn, vorm krijgen. Voor de opzet van een vrouwenspreek- Hierna werd het tijd om af te sluiten Tijdens de evaluatie werden heel wat positieve geluiden gehoord. Kortom, het was een geslaagde dag, waar werklust en eensgezindheid de boventoon voerden. Een vervolg blijft dan ook niet uit. 14 oktober a.s. is de vol gende bijeenkomst. ■K- H

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 29