vrouwenwerkdag I i 26 laten we nu niet meer praten over vrijwilligerswerk. Laten we het voortaan onbetaald werk noemen. Dan wordt duidelijken zullen we het ons ook steeds bewust zijn dat veel vrouwen onbetaald werk verrichten." (uitspraak op werk/studiedag 10-6-1982) Een prima idee ook, was dé vrouwentalentenbank (stedelijk en/of op wijk/buurtnivo)Hier zouden dan de meeste uiteenlopen de kundigheden, ervaringen e.d. van vrouwen verzameld - en in een overzicht verwerkt kunnen worden. Bij o.a. het opstarten van nieuwe aktiviteiten en pro- jekten blijkt behoefte aan der gelijke informatie. Het arbeids- buro heeft dergelijke gegevens nog nooit geïnventariseerd. Benodigdheden voor realisering van dit idee: een kaartenbak, een Donderdag 10 juni jl. kwamen 26 vrouwen uit het nieuwe vrouwenwerk progressief gericht voor een werk-studiedag in het vrouwencentrum bij elkaar Zij gaven gehoor aan de uitnodiging om met andere vrouwen die belang hebben bij vrouwenzaken en die zich daarvoor in willen zetten gezamen lijke uitgangspunten te formulerenBedoeling van dat alles is om van uit die gezamenlijkheid strategieën te ontwikkelen m.b.t. de beïnvloe ding van het emancipatiebeleid hier in Tilburg. Na de koffie en een kennisma- kingsrondje - de meesten waren uit persoonlijke belangstelling gekomen - gingen vrouwen in groepjes uiteen om zich te bera den over de vraag: wat is er voor vrouwen in Tilburg nodig? Welke voorzieningen, maatregelen en aktiviteiten willen we? Afge sproken werd deze vraag zo open mogelijk d.w.z. ongehinderd door allerlei praktiese overwegingen als: is er wel geld, hoe moeten we het realiseren, te beantwoor den Iedere groep zou zich op een bepaald aandachtsveld bezinnen. Aandachtsvelden waren: maatschap pelijke dienstverlening, autono me vrouwenprojekten, politiebe leid, arbeid, wonen, scholing - vorming - onderwijs en gezond heidszorg Na terugkomst in de grote groep bleek dat er hard en intensief gewerkt wasEen keur aan nood zakelijkheden, wensen en ideeën werd naar voren gebracht. Ik noem er enkele: - kinderopvang als basisvoorzie ning: krèches voor de jongste kinderen en overblijfgelegen heden op scholen - kleinschalige werkprojekten voor vrouwen - liefst in wijk en/of buurt - vrouwenklachten-/behoeffenburo - vrouwen met uitkeringen zouden "moeten mogen" studeren - vrouwengezondheidscentrum - bij aantrekken van nieuwe be drijven naar Tilburg (door INDUTIL) kijken of dit ook werk oplevert voor vrouwen; en dit dan niet beperken tot de tradi tionele vrouwenwerkzaamheden inspraak van vrouwen bij be stemmingsplannen t.a.v. winkels, scholen, speelgelegenheden e.d. - terugkeer van vrouwen (uit b.v. blijf-van-mijn-lijf-huizen) - zonder ekonomiese binding - naar Tilburg, moet mogelijk zijn. Sociale gebondenheid dient kriterium te zijn. - aanpassing winkelsluitingswet - blijf-van-mijn-lijf-huis enzovoort

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 28