iissiSls 24 dubbele taak Anna vertelt dat, toen ze in de barak werkte van half acht tot Hoe vonden jullie het om naast je werk ook nog het huishouden te doen? vijf uur, ze nog met d’r huis houden moest beginnen. Anna: "Als we gegeten hadden dan zet te ik het andere al weer op voor de volgende dag. En als ik op mijn fiets zat dan dacht ik al: dadelijk ga ik dit doen en dan dat. Want thuis moest toch alles gedaan worden, dat mocht er niet onder lijden. Dus je was altijd in touw. Ik heb heel veel gewerkt" Riet: Als ik ene keer visite kreeg dan lag heel mijn werk in de frutDan was heel je plan ning weg" Nellie, zelf geen moeder en niet getrouwd, vraagt: "Hebben jullie die dubbele taak moei lijk gevonden?" Anna: "Ja, dag en nacht was je ermee bezig" Riet: "Ik had wel eens dat ik 's nachts wakker werd en dacht: ohik ben vergeten het brood uit de vriezer te leggen. En dan ging ik er weer uif Als ze hun mannen nauwkeurige aanwijzingen gaven dan hielpen die wel mee in het huishouden, maar het leeuwendeel van alles bleef toch op hun schouders rusten Anna: "Van Mutsaers uit hadden ze gevraagd of ik de barak wil de openen met damesIk ben be gonnen met vijf dames. Ze kon den dan komen en gaan, wanneer ze wilden. Dat is de leukste tijd geweest voor iedereen. Dat krijg je nooit meer". Riet: "Als je s avonds gegeten had en het rommelde thuis een beetje, dan hup - de fiets on der je kont en wegwezen!", (uitbundig gelacht). "Dan had je drukstuk" (een stuk wat snel klaar moet zijn, K.). Nellie: "Er was ook een kresj waarvan je de helft zelf moest betalen. En de bakker en alles kwam aan de deur" Riet: "En in de vakanties kon je vrij nemen" Kortom: Een ideale werksituatie voor vrouwen. Sjs's •ÜSSl

Vrouwenkrant Tilburg | 1982 | | pagina 26